Rusza serwis endobol.pl

Rusza serwis www.endobol.pl poświęcony edukacji na temat endometriozy – choroby, która powoduje różnego rodzaju dolegliwości bólowe kobiet w wieku rozrodczym.

Na stronie znajdziemy informacje dotyczące różnego rodzaju bólów, związanych z „kobiecymi sprawami”, a które mogą być objawami endometriozy. Dowiemy się czym jest ta choroba, jak można z nią walczyć, radzić sobie w codziennym życiu i pokonywać ból wywołany endometriozą.

Serwis zawiera m.in. krótki test, sprawdzający, czy jesteśmy w grupie ryzyka i powinnyśmy skonsultować się z lekarzem, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z endometriozą, a także filmy z wypowiedziami specjalistów.

Strona jest odpowiedzią na potrzeby kobiet wynikające z niskiej świadomości społecznej na temat endometriozy i trudności w diagnostyce choroby – od momentu wystąpienia pierwszych objawów do postawienia prawidłowej diagnozy często mija wiele lat, gdyż kobiety, mimo że cierpią, uznają swoje bóle za coś zwyczajnego i naturalnego.

Inauguracja serwisu endobol.pl nastąpi podczas Światowego Tygodnia Świadomości Endometriozy 2011, który w tym roku obchodzony jest w dniach 7-13 marca w ponad 30 krajach. Strona będzie rozbudowywana o ważne wskazówki i informacje dotyczące diagnozowania i pokonywania bólów związanych z endometriozą.

Bóle, które mogą być związane z endometriozą to m.in.:

  • przed/w trakcie/ po miesiączce
  • w trakcie owulacji
  • podczas oddawania moczu, wypróżniania
  • podczas stosunku seksualnego
  • w dolnym odcinku pleców
  • podczas badania ginekologicznego

 

Endometrioza to jedna z najbardziej zagadkowych chorób dotykających kobiety. Jest jednym z najczęściej spotykanych schorzeń w ginekologii, mimo to nadal nie znamy jej podłoża. Ta przewlekła choroba może znacznie obniżać jakość życia. Szacuje się, że na endometriozę cierpi blisko 200 milionów kobiet na świecie – co 10 kobieta może być dotknięta tym schorzeniem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.endobol.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu