O-I zainaugurowało nowy piec i obiekt produkcyjny w fabryce w Barcelonie

O-I – wiodący na świecie producent opakowań szklanych zrealizował inwestycję o wartości 24 mln euro w fabrykę w Barcelonie. Do ulepszeń zrealizowanych w fabryce należy instalacja nowego pieca oraz nowej maszyny, która zwiększy produkcję katalońskiej fabryki o ponad 35%, co pozwoli firmie na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Prezydent Katalonii Artur Mas razem z kierownictwem firmy O-I uczcił innowacyjną rozbudowę, przeprowadzoną w celu zaspokojenia lokalnego popytu na opakowania szklane. Do wprowadzonych ulepszeń w fabryce w Barcelonie należy nowy piec, dzięki któremu jest to jedna z najbardziej zaawansowanych fabryk w Europie zarówno pod względem technologicznym, jak i ekologicznym. Nowy piec wyposażono w najnowszą technologię O-I, zaś nowa maszyna umożliwiająca produkcję lżejszych butelek to pierwszy tego typu sprzęt zainstalowany w Europie.

 

Przebudowa barcelońskiej fabryki – położonej w Zona Franca de Barcelona na obszarze 84 000 mkw. – to duża inwestycja dla O-I. Projekt renowacji obejmował instalację nowego pieca, przy której wykorzystano najnowszą, opatentowaną technologię O-I, która umożliwi zwiększenie produkcji w celu zaspokojenia potrzeb i oczekiwań klientów w krótkim i długim horyzoncie czasowym. Nowa maszyna obsługiwana przez piec produkuje wysokiej jakości, lżejsze butelki przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii opartej na systemie blow blow – i jest pierwszą tego typu instalacją w Europie.

 

Nowy obiekt w fabryce O-I całkowicie wpisuje się w działania firmy na rzecz ekologii, energooszczędności i redukcji emisji CO2. Dla O-I zaangażowanie w tej dziedzinie stanowi podstawę dalszego rozwoju na rynku iberyjskim. „Naszym celem jest zrównoważony rozwój technologiczny, który pozwoli nam oferować klientom najlepsze rozwiązania na skalę globalną” – powiedział François Pierrot, wiceprezes ds. rozwoju w Europie.

 

„Rozbudowa fabryki w Barcelonie umożliwi nam zwiększenie produkcji o 35% i tym samym zaspokojenie ogromnego popytu na opakowania szklane ze strony silnej branży spożywczej na Półwyspie Iberyjskim” – powiedział Gonzalo Fernandez z hiszpańskiej filii O-I. W celu nawiązania współpracy rozwojowej z lokalnymi klientami wzmocniono dział sprzedaży w iberyjskim oddziale firmy przy wsparciu ze strony europejskiego zespołu O-I, który pracuje w ramach wyspecjalizowanych segmentów według kategorii produktowych.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu