K2 projektuje interfejsy urządzeń

Dział User Experience agencji K2 przygotował dla firmy Behr projekt interfejsu użytkownika do maszyny Behr Eco Pro 5001 służącej do serwisowania układów klimatyzacji w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach.

Firma Behr jest światowym liderem w produkcji systemów klimatyzacji i chłodzenia silnika dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty Behr są wykorzystywane w samochodach najbardziej znanych i prestiżowych marek, m.in. Audi, BMW, Chrysler, Citroen, Dodge, GM, Mercedes Benz, Peugeot, Renault, VW. Również najbardziej luksusowe samochody, takie jak Maybach i Rolls Royce są wyposażone w systemy firmy Behr.

Maszyna Behr Eco Pro służy do testowania i serwisowania klimatyzacji w warsztatach samochodowych. Pozwala m.in. na sprawdzenie szczelności, uzupełnienie czynnika chłodzącego i oleju. Nowa wersja urządzenia oznaczona numerem 5001 zastąpi wersję 3001. Poprzednia wersja maszyny wykorzystywała do sterowania uproszczoną fizyczną klawiaturę i niewielki monochromatyczny ekran z interfejsem działającym w trybie tekstowym. Nowa maszyna będzie wyposażona w siedmiocalowy ekran dotykowy i w pełni graficzny interfejs użytkownika z klawiaturą ekranową QWERTY.

 

Projektując nowy interfejs użytkownika kierowaliśmy się uwagami zebranymi od mechaników wykorzystujących w swoich warsztatach poprzednią wersję maszyny. – mówi Maciej Lipiec, User Experience Director w K2. – Wprowadziliśmy wiele zmian mających na celu poprawę ergonomii i efektywności korzystania z urządzenia. Zastosowanie dużego ekranu dotykowego pozwoliło nam na zaprojektowanie zaawansowanego interfejsu podobnego jak na tablecie. Od strony graficznej chcieliśmy, żeby interfejs był elegancki i kojarzył się z dobrymi markami samochodów. Bardzo cieszymy się, że Klienci zwracają się do nas z tego rodzaju projektami. Coraz częściej wykraczamy poza projektowanie serwisów internetowych przygotowując projekty interfejsów użytkownika dla różnego rodzaju urządzeń, kiosków multimedialnych z ekranami dotykowymi, aplikacji na telefony komórkowe i tablety. Mocno rozwijamy nasze kompetencje w tym kierunku.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu