BGS obsłuży Small Planet Airlines na lotnisku w Warszawie

przez | 18/03/2011

Spółka Baltic Ground Services (BGS) podpisała porozumienie z przewoźnikiem czarterowym Small Planet Airlines. Firma będzie świadczyć na rzecz przewoźnika zintegrowane usługi handlingowe w porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

– Cenimy sobie długoterminową współpracę ze Small Planet Airlines na lotnisku w Wilnie. Cieszymy się, że wysoki poziom naszych usług pozwala nam stać się partnerem dla przewoźnika także w Polsce. Do czerwca br. w Warszawie będziemy obsługiwać jeszcze nie mniej niż dwóch nowych klientów – mówi Saulius Batavicius, prezes zarządu Baltic Ground Services.

 

Small Planet Airlines wykonuje loty czarterowe i ad-hoc z lotniska w Warszawie. Zgodnie z porozumieniem, pierwszy lot tego przewoźnika zostanie obsłużony 4 kwietnia br. BGS będzie świadczył pełen zakres usług handlingowych, w tym odprawę biletowo-bagażową, transport pasażerów pomiędzy terminalem i samolotem, podstawienie schodów do samolotu oraz podstawek pod koła, załadunek i wyładunek bagaży.

 

Baltic Ground Services obsłużył pierwszego klienta na lotnisku w Warszawie na początku marca. Lot szwedzkiego przewoźnika City Airline miał zapewnioną pełną obsługę handlingową.