Układy APU i karty graficzne AMD Radeon przyspieszają działanie Internet Explorer 9

Nowe karty graficzne oraz układy APU firmy AMD pozwolą w pełni cieszyć się możliwościami przeglądarki Internet Explorer 9

Dzisiejsi użytkownicy internetu oczekują przede wszystkim wydajności i płynności. Dzięki współpracy układów APU opartych na technologii AMD Fusion i najnowszych kart graficznych AMD z przeglądarką Internet Explorer 9, internauci otrzymują rozwianie, które zapewni im możliwość pełnego wykorzystania multimedialnego potencjału sieci.

 

Firma AMD ogłosiła, że nowa przeglądarka firmy Microsoft otrzymała wsparcie rodziny układów APU firmy AMD oraz kart graficznych AMD Radeon ™, co pozwala dostarczyć użytkownikom pełną obsługę zawartości internetu na zupełnie nowym poziomie. Komputery oparte na układach APU zapewniają szybsze przeglądanie witryn, zmniejszają czas potrzebny na wyświetlenie pełnej strony, oferują przejrzystą grafikę i niesamowitą jakość wbudowanych w stronę animacji. Najnowsza wersja Internet Explorer 9 jest dostępna do pobrania ze strony Microsoftu.

 

– Z pewnością słyszeliście o „najlepszych z najlepszych”. Dzięki połączeniu przeglądarki Internet Explorer 9 z platformami AMD, nie tylko jesteśmy „najlepszymi z najlepszych”; stajemy się również najlepsi w dostarczaniu najnowszych rozwiązań – powiedział John Taylor, dyrektor działów Client Product i Software Marketing AMD. – Szybsze uruchamianie aplikacji, płynniejsze działanie wideo i gier komputerowych oraz większa interaktywność stron internetowych – to wszystko determinuje nową jakość doświadczeń w przeglądaniu Internetu. Dzięki połączeniu wielokrotnie nagradzanych kart graficznych Radeon, a także układów APU w technologii AMD Fusion, w pełni obsługujących DirectX®11, z przeglądarką Internet Explorer 9, pomagamy użytkownikom wykorzystać pełen potencjał ich komputerów – dodaje.

 

–Wrażenia wizualne związane z korzystaniem z Internetu zbyt długo były spychane na drugi plan. Porównując je z bogatym wizualnie i dynamicznym działaniem systemowych aplikacji, wydają się relatywnie „płaskie”. To się zmieni wraz z pojawieniem się przeglądarki Internet Explorer 9 – powiedział Ryan Gavin, starszy dyrektor ds. Internet Explorer firmy Microsoft. – Potencjał przeglądarki w pełni wspieranej przez podzespoły komputera, wykorzystywanie możliwości systemu Windows oraz najnowszych technologii sprzętowych, takich jak układy z rodziny APU AMD Fusion i rozwiązania graficzne, oferujące obsługę multimediów w jakości HD, powoduje, że jakość korzystania z sieci wejdzie w zupełnie nową erę. Obsługa HTML5 przez procesor karty graficznej w przeglądarce Internet Explorer, współpracującej z układem AMD Fusion, pozwoli developerom tworzyć szybkie i atrakcyjne wizualnie strony internetowe – dodał.

 

Nowa jakość rozrywki internetowej z rozwiązaniami AMD

 

Technologia kart graficznych AMD jest połączeniem unikalnych funkcji ze znakomitą wydajnością, co daje wyjątkowe wrażenia wizualne. Firma AMD oferuje swoje produkty w każdym segmencie rynku podzespołów komputerowych. Są to procesory, światowej klasy dedykowane karty graficzne oraz szeroki wachlarz platform wyposażonych w innowacyjne układy APU w technologii Fusion.

Układy APU AMD Fusion zostały stworzone, aby umożliwić dostęp do rozrywki w jakości HD 2.0, filmów wideo online doskonałej jakości oraz zapewnić rozrywkę bez ograniczania żywotności baterii komputera przenośnego. Komputery osobiste wyposażone w układy APU idealnie nadają się do przeglądania sieci za pomocą przeglądarki Internet Explorer 9.

Internet Explorer 9 jest najnowszą aplikacją, która pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości zaawansowanych technologii obliczeniowych procesorów kart graficznych firmy AMD. Dzięki kartom graficznym AMD korzystanie z multimediów, gier komputerowych i programów przenosi doświadczenia w korzystaniu z komputera na wyższy poziom, zapewniając wciągające, przejrzyste i bogate wrażenia wizualne.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu