Firma ACTION sponsorem konferencji „Sieć Szerokopasmowa-szerokie możliwości”

Firma ACTION S.A. wzięła udział w konferencji „Sieć Szerokopasmowa-szerokie możliwości”. Największy polski producent serwerów z chęcią angażuje się w inicjatywy, które mają na celu rozwój zaawansowanych technologii w Polsce. Podczas spotkania zaprezentowano korzyści, jakie przyniosło regionowi uruchomienie sieci szerokopasmowej na terenie Gliwic.

10 marca 2011 roku w Nowych Gliwicach odbyła się konferencja „Sieć Szerokopasmowa – szerokie możliwości”. Wśród gości znaleźli się: Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Maciej Koziara z Departamentu Rozwoju Infrastruktury UKE oraz przedstawiciele urzędów marszałkowskich i wojewódzkich ze Śląska, Opolszczyzny i Małopolski. W konferencji wzięli udział także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast śląskich – to właśnie głos tej grupy jest najważniejszy dla rozwoju sieci szerokopasmowej w regionie.

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie w zakresie dostępu do szerokopasmowego internetu – jak wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej z lipca 2010 roku, zaledwie jeden na ośmiu Polaków ma dostęp do takiego łącza. Tymczasem rozwój infrastruktury i usług szerokopasmowego internetu to niezbędne elementy służące budowie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. To także czynniki wspierające rozwój gospodarczy oraz zapewniające poprawę jakości życia mieszkańców kraju. Przykład Gliwic pokazuje, że umożliwienie mieszkańcom dostępu do szybkiego internetu wiąże się z wieloma korzyściami, a to powinno zainteresować władze kolejnych polskich miast. 

Firma ACTION S.A. popiera inicjatywę rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce. Z chęcią bierze także udział w konferencjach, które mają na celu popularyzację tej idei. Unia Europejska przyznała nam na lata 2007 – 2013 ponad 1 mld euro na budowę sieci szerokopasmowej – do tej pory Polska wydała niewielką część tej kwoty. Dlatego tak ważne jest przedstawienie korzyści wynikających z budowy sieci szerokopasmowym osobom, które decydują o tym, na co przeznaczyć środki finansowe. Firma ACTION S.A. również czuje się zobowiązana do przekazywania decydentom niezbędnej wiedzy. Wierzymy, że takie działania  przyczynią się do stopniowego zwiększenia dostępu do szerokopasmowego internetu w Polsce – mówi Edward Wojtysiak, Wiceprezes Zarządu firmy ACTION S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu