Przejdź do treści

Centrum Klima na Targach we Frakfurcie

Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – po raz kolejny prezentuje swój asortyment i rozwiązania technologiczne podczas Międzynarodowych Targów ISH 2011 we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży instalacyjnej na świecie odbywa się w dniach 15 – 19 marca 2011.

Na stoisku Centrum Klima uczestnicy targów mogą uzyskać praktyczne porady ekspertów w zakresie instalacji i zastosowania nowoczesnych systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Ponadto Centrum Klima umożliwia negocjowanie indywidualnych warunków współpracy oraz przedstawia nowości ofertowe. Ekspozycja Centrum Klima będzie dostępna na terenie Międzynarodowych Targów ISH 2011 we Frankfurcie: w hali 11.1, przy stoisku D11.

 

„Tegoroczne Międzynarodowe Targi ISH 2011 we Frankfurcie to najważniejsze wydarzenie w harmonogramie imprez branżowych naszej spółki. Targi w Niemczech są dla nas szczególnie ważne, ponieważ jest to jeden z naszych głównych rynków eksportowych. Ponadto, udział w tego typu przedsięwzięciach daje możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zaprezentowania oferty szerokiemu gronu międzynarodowych kontrahentów. Tak duże wydarzenia targowe są również wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń na temat najnowszych trendów oraz aktualnej sytuacji w branży” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.

Centrum Klima zaprezentuje również swój asortyment podczas tegorocznej Wystawy Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2011, która odbędzie się w dniach 29-30 marca w Centrum Kongresowym Gromada w Warszawie. Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2011 to największa w Polsce specjalistyczna ekspozycja prezentująca wyłącznie technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną.

Centrum Klima konsekwentnie rozwija działalność eksportową – pozwala to na dywersyfikację i uniezależnienie się od wahań koniunktury na polskim rynku. Spółka prowadzi intensywne działania eksportowe dynamicznie zwiększając przychody i zyski z tego rodzaju działalności. Sprzedaż eksportowa Centrum Klima w 2010 roku zwiększyła się o 38,4%, do poziomu 27,6% przychodów. W analogiczny okresie roku 2009 eksport stanowił 23% przychodów Centrum Klima. Zgodnie z przyjętą strategią, docelowy udział eksportu w przychodach Centrum Klima powinien sięgnąć 45%. Będzie to możliwe dzięki dalszemu rozszerzaniu oferty produktowej, rozbudowie parku maszynowego oraz ekspansji na kolejne rynki. Obecnie produkty Centrum Klima dostępne są w 36 krajach.

W styczniu 2011 roku Centrum Klima już po raz trzeci z rzędu znalazła się wśród „Diamentów Forbesa”. Zestawienie prezentuje prestiżowe grono firm, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Ranking przygotowała redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet. Spółka znalazła się na 33 pozycji z 93 w rankingu spółek województwa mazowieckiego o przychodach od 50 do 250 mln złotych.