Zaplanuj wakacje z Podroze.pl – MURATOR uruchomił nową wersję serwisu

Zaplanuj z nami wakacje – takim hasłem zachęca użytkowników odmieniony serwis Podroze.pl, łączący cechy portalu informacyjnego i społecznościowego. Wysoki poziom treści redakcyjnych zapewniają doświadczeni podróżnicy i dziennikarze miesięcznika „Podróże”. Do współpracy zostali zaproszeni eksperci z różnych dziedzin związanych z turystyką, a także artyści, osoby ze świata kultury i sztuki, biznesmeni i wiele innych osób, które dzielą się swoją unikalną wiedzą na temat podróżowania. Zachowana dotychczasowa społeczność internautów będzie rozwijana dzięki nowym narzędziom wprowadzanym do serwisu.

„W ostatnich latach znacząco wzrosło znaczenie Internetu w turystyce – z serwisów o tej tematyce korzysta w Polsce prawie 50% wszystkich internautów. Nowa koncepcja Podroze.pl powstała w wyniku analiz zakresu produktów turystycznych najbardziej poszukiwanych w Internecie i dlatego opiera się na połączeniu sprawdzonych wartości merytorycznych, jakie daje profesjonalna redakcja oraz działań na zasadach społecznościowych” – mówi Ewa P. Porębska, dyrektor zarządzający, wiceprezes Zarządu MURATOR S.A

Połączona redakcja serwisu i miesięcznika „Podróże” gwarantuje bogactwo i wysoki poziom merytoryczny treści. W portalu znajdują się artykuły i praktyczne informacje o krajach, regionach i miastach. dojazd, ceny, zabytki, bezpieczeństwo, transport, restauracje. Informacje są ilustrowane bogatą bazą zdjęć i filmów podróżniczych. Serwis zawiera szeroką gamę przepisów kulinarnych z całego świata oraz informuje o wydarzeniach kulturalnych. Unikalną wartością są osobiste porady znanych osób, które podpowiadają, co ich zdaniem naprawdę warto zobaczyć, dokąd pojechać, gdzie zjeść najlepsze lokalne dania. Serwis zawiera informacje atrakcyjne zarówno dla lubiących podróżować luksusowo, jak i wybierających wyjazdy z grupą, czy spędzających czas aktywnie.

Podroze.pl prezentują unikalne materiały o Polsce, w tym specjalne fotoreportaże. Dzięki interaktywnej mapie internauci mogą łatwo znajdować artykuły o danym regionie, informacje, gdzie się zatrzymać i w jakich ciekawych wydarzeniach uczestniczyć.

„Położyliśmy duży nacisk na merytoryczną wartość treści, szczególnie zależy nam na unikalności i wyjątkowości materiałów o Polsce. To w końcu miejsce nam najbliższe” – tłumaczy Philip Niedenthal, redaktor naczelny.

Podroze.pl jest przyjaznym serwisem, dającym użytkownikom wiele możliwości zaistnienia w portalu. Internauci mogą tworzyć własne profile, dzielić się przeżyciami z podróży, poradami, przepisami kulinarnymi, filmami i zdjęciami. Serwis posiada przejrzyste, codziennie moderowane forum oraz biuro ofert użytkowników. Zawiera newsblog z codziennymi wpisami dziennikarzy „Podróży” na temat nowych kierunków, pomysłów na wyjazdy, wrażeń z podróży. Jest połączony z portalem Facebook i z kanałem RSS, który pozwala na otrzymywanie aktualnych informacji z działów. Co tydzień wysyła newsletter z atrakcyjnymi promocjami, kalendarzem imprez kulturalnych, nowościami na rynku turystycznym.

„Dążąc do maksymalnej użyteczności Podroze.pl planujemy stałe poszerzanie o nowe treści, także związane z możliwością zakupu.” – dodaje Ewa P. Porębska.

Prace nad nową wersją serwisu koordynował redaktor naczelny miesięcznika „Podróże” – Philip Niedenthal. Redaktorem prowadzącym została Joanna Szyndler. Projekt graficzny opracował Sharif Zawideh, a prace programistyczne wykonał zespół programistów MURATOR S.A. pod kierownictwem Jarosława Kuleszy.

Podroze.pl w nowym wydaniu wspiera multimedialna kampania zaplanowana w pierwszym tygodniu kwietnia. Promocja obejmuje: telewizję (National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Planete, Travel Channel, KuchniaTV, Domo, Sportklub), radio (ESKA, Eska ROCK, PiN), prasę zewnętrzną („Chip”,”Top Gear”, „4×4 Auto Świat”) i magazyny MURATORA oraz internet (Wp.pl, Chip.pl, własne serwisy internetowe).

Serwis będzie również promowany na targach turystycznych odbywających się pod patronatem miesięcznika „Podróże”. Dla odwiedzających imprezy wystawiennicze planowane są liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami.

źródło/autor: MURATOR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu