Wysyp nowości produktowych dla użytkowników oprogramowania Novell GroupWise

Novell poinformował o pojawieniu się na rynku szeregu produktów skierowanych do użytkowników oprogramowania Novell GroupWise (www.novell.com/pl-pl/products/groupwise) obsługującego pocztę elektroniczną i organizację pracy grupowej. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy partnerzy technologiczni Novella, jak GWAVA, Notify Technology i SEP, zaoferowali na rynku osiem nowych rozwiązań dla klientów systemu GroupWise wyposażając ich w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, zapewnienia zgodności z przepisami czy zarządzania urządzeniami mobilnymi. Obecnie na świecie jest ponad 1200 aktywnych dostawców rozwiązań dla użytkowników poczty GroupWise. Tylko w ciągu minionego roku firmy te razem z partnerami handlowymi Novella były zaangażowane w projekty stanowiące 70% wartości sprzedaży oprogramowania GroupWise na świecie.

Według firmy analitycznej IDC, wartość światowego rynku oprogramowania do pracy grupowej (www.novell.com/solutions/collaboration) wyniosła w zeszłym roku 7,8 mld dolarów i w ciągu trzech lat wzrośnie do 11,2 mld. W tym obszarze Novell ma do zaoferowania dwa kluczowe produkty: Novell GroupWise – bezpieczny system poczty elektronicznej i pracy grupowej oraz Novell Vibe (www.novell.com/promo/vibe.html) – nowej generacji platformę do pracy zespołowej zbudowaną w oparciu o narzędzia społecznościowe przystosowane do potrzeb biznesu. W minionym roku 9500 klientów skorzystało z oferty Novella i jego partnerów technologicznych, w tym BrainStorm, GroupLink, GWAVA, Notify Technology, Research in Motion, SEP, SkyPro i Omni.

Nowości w ofercie partnerów Novella:

  • GWAVA (www.gwava.com): Firma wypuściła na rynek sześć nowych rozwiązań, w tym systemy antyspamowe i antywirusowe, odtwarzania po awarii, archiwizowania wiadomości, monitorowania poczty, ochrony webowych serwerów pocztowych; systemy te stanowią pierwszą linię obrony przed zagrożeniami czyhającymi na użytkowników poczty GroupWise
  • Notify Technology (www.notifycorp.com): Nowością firmy jest system NotifyMDM upraszczający i centralizujący zarządzanie oraz kontrolę różnego rodzaju bezprzewodowych urządzeń i systemów mobilnych, jak iPhone/iPad, Android, BlackBerry, webOS, Windows Mobile, Windows Phone 7, Symbian; dzięki temu produktowi administratorzy poczty GroupWise mogą z poziomu centralnego portalu kontrolować bezpieczeństwo urządzeń i nadzorować ich pracę
  • SEP Software (www.sep.com): Firma zaoferowała moduł do tworzenia on-line kopii zapasowej systemu Novell Vibe OnPrem; moduł ten może być zintegrowany w całościowe rozwiązanie do backupu i szybkiego odtwarzania po awarii; co więcej, organizacje korzystające z systemów Novell Vibe OnPrem i GroupWise mogą także tworzyć kopie danych i zabezpieczać on-line dane z systemu GroupWise.

źródło/autor: Novell

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu