Moda na krótkie przychodzi z wiosną

Niewyobrażalnie krótkie ubrania są znakiem naszych czasów. Moda na krótkie, nie tylko spódniczki, przychodzi, jak fala wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni – wraz z wiosną. Latem osiąga apogeum, żeby jesienią znów się wycofać. Wiosną i latem skrócenie dolnych części garderoby jest niezwykle wyraźne.

Z pewnością kolejny sezon królować będą krótkie spódniczki i szorty. Praktycznie we wszystkich sklepach nowe kolekcje obfitują w mini i krótsze, niż za kolano spodnie wykonane z różnych materiałów. Tendencja do skracania najwyraźniej zauważalna jest w sklepach z modą młodzieżową – New Yorker, Tally Weil czy Top Secret.

Zakładanie krótkiego nie służy wyłącznie odkrywaniu ciała. Krótkie potrafi je uatrakcyjnić do tego stopnia, że wydajemy się być wyższe i szczuplejsze, ale tylko kiedy jesteśmy proporcjonalne. Inaczej możemy popsuć cały efekt lub dodatkowo zniekształcić własne ciało.

Ale nie ma się czym martwić. Do każdej figury można dobrać odpowiednią długość spódniczki czy spodni – dla kobiet o chudych nogach, grubszych łydkach czy udach. Sklepy oferują wiele różnych fasonów spódnic i spodni. Hiszpańska Zara proponuje bardzo kobiece długości w sam raz. Czyli ubrania nie za krótkie i nie za długie – dla kobiet, które lubią być atrakcyjne w dobrym stylu.

Jeśli nie czujesz się na siłach nie ulegaj żadnej modzie i pamiętaj, że to ty masz wyglądać dobrze i czuć się dobrze nie tylko we własnej skórze, ale także w ubraniach, które nosisz.

Moda-online.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu