Zielone Centrum – wiosenne otwarcie roku

Zielone Centrum to pierwsza w Polsce Galeria Ogrodnicza zlokalizowana we Wrocławiu Psarach. Oficjalne otwarcie Zielonego Centrum nastąpi 26 marca.

Najważniejszymi atutami Zielonego Centrum są: wyspecjalizowana kadra doradcza oraz bogata oferta niezwykłych roślin i środków do ich pielęgnacji. W Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum będzie można zaopatrzyć się również w meble ogrodowe, nowoczesne maszyny i urządzenia ogrodnicze, a także sprzęt nawadniający oraz inspirujące artykuły dekoracyjne. Na miejscu klienci będą mogli skorzystać z szerokiej oferty galeryjnej kwiaciarni, profesjonalnych usług ogrodniczych, a także z galeryjnej restauracji serwującej smaczne i zdrowe potrawy. A specjalnie dla osób ceniących zdrowy styl życia stworzony został dział zdrowej żywności Slow Food & Garden, w którym będzie można zakupić produkty żywnościowe z upraw ekologicznych.

Centrum ogrodnicze Zielone Centrum jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Obiekt składa się z 3 części: hala szerokonawowa, hala cabrio, której dach otwiera się w 85% i cieniownik, w którym rośliny chronione są przed słońcem specjalną konstrukcją cieniującą. Każda ze stref ma klimat sterowany komputerowo. Wszystkie rośliny w pomieszczeniu podlewane są wodą deszczową, która kumulowana i filtrowana jest w podziemnych zbiornikach pod galerią. Woda deszczowa jest najlepsza dla roślin: miękka, nie zawiera chloru, i co ważne, jest darmowa. System nawadniania jest również automatyczny, do codziennej pielęgnacji roślin nie wymagana jest obsługa.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu