Wirtualny Doradca pomaga w wyborze laptopa

Stanusch Technologies SA wprowadził na rynek wirtualnego doradcę, który ma zrewolucjonizować obsługę w sklepach internetowych. Nowe rozwiązanie nie tylko odpowiada na pytania użytkownika, ale w oparciu o zebrane informacje doradza wybór optymalnego produktu. Jest to pierwszy na europejskim rynku wirtualny doradca i drugi na świecie, który potrafi świadczyć takie usługi.

Wirtualny doradca w sklepie internetowym Stanusch Technologies www.laptoland.pl pomaga klientom wybrać laptopa, który spełni ich wymagania. Osoba zainteresowana zakupem nie musi posiadać wiedzy na temat parametrów technicznych komputera,. Wystarczy udzielić kilku ogólnych wskazówek jak: „Szukam laptopa do nauki dla mojego 10-letniego syna”, czy „Dużo podróżuję, dlatego szukam lekkiego laptopa.” Wirtualny Krzysztof dopyta o inne potrzeby i poleci laptopa w optymalnej konfiguracji z właściwym wyposażeniem. Wirtualny Doradca zintegrowany jest ze sklepem internetowym i umożliwia natychmiastowe złożenie zamówienia.

„Nasz nowy wirtualny doradca to początek nowej ery asystentów stron internetowych. Bot nie tylko odpowiada na pytania klientów, ale potrafi rzeczywiście doradzić przy wyborze konkretnego produktu osobom, które nie znają się na technologii. Rozwiązanie może być wstępem do całkowitej automatyzacji obsługi sklepów internetowych.” – powiedział Maciej Stanusch, prezes zarządu Stanusch Technologies SA.

Wprowadzony przez Stanusch Technologies produkt jest przykładem kolejnego wymiaru wirtualnych doradców, którzy z gadżetu na stronie WWW zamieniają się w rozwiązania bardziej praktyczne, ewoluując w tzw. systemy eksperckie. Dzięki wprowadzonej wiedzy mogą służyć jako system wsparcia sprzedaży pomagający w obsłudze klientów.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu