Panda Security i ftopia łączą siły

Firmy Panda Security lider zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security i ftopia globalny dostawca usług w zakresie udostępniania plików przez sieć, nawiązały współpracę, aby uczynić wymianę danych jeszcze bezpieczniejszą.

Technologia zabezpieczeń antywirusowych firmy Panda Security, oparta na przetwarzaniu w chmurze, jest teraz wykorzystywana do skanowania plików umieszczanych w data rooms serwisu ftopia. Podejrzane pliki są automatycznie przenoszone do kwarantanny, a administratorzy kont otrzymują powiadomienie o potencjalnym zagrożeniu bezpieczeństwa.

 

Jako dostawca usługi w modelu SaaS, w zakresie udostępniania plików przez internet, serwis ftopia (www.ftopia.com) zapewnia przedstawicielom biznesu środowisko, które jest bezpieczne i niezwykle proste w obsłudze. Najwyższym priorytetem dla serwisu jest ochrona i zabezpieczenie całej zawartości data rooms, dlatego ftopia stosuje najlepszą kombinację zabezpieczeń w sieci. Szyfrowanie SSL, infrastruktura z certyfikatem SAS 70 Type II, datowanie dokumentów i podpisy cyfrowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i nienaruszalność danych, które są przechowywane w chmurze.

 

„Usługi w zakresie udostępniania plików w sieci zmieniły sposób działania organizacji. Zwiększyły również szybkość i ilość wymienianych danych” – mówi Philippe Honigman, założyciel i prezes firmy ftopia. „Nasza współpraca z Panda Security umożliwi firmom czerpanie korzyści wynikających ze współdziałania międzyorganizacyjnego zapewniając jednocześnie dodatkową warstwę ochrony przed zagrożeniami”.

 

Firma Panda Security stała się pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa opartego na przetwarzaniu w chmurze, dzięki opracowaniu unikalnej technologii Kolektywnej Inteligencji – działającej w czasie rzeczywistym platformie z serwerami baz danych zlokalizowanymi w chmurze. Te serwery odbierają i przechowują informacje od społeczności użytkowników na temat wykrytych wirusów i najnowszych zagrożeń. Wszystkie produkty zabezpieczające firmy Panda Security wykorzystują wiedzę pochodzącą z Kolektywnej Inteligencji, oferując wskaźniki wykrywalności zagrożeń i efektywności znacznie przekraczające średnią dla rynku oraz ogólnie wyższy poziom bezpieczeństwa niż ten, który zapewniają tradycyjne technologie.

 

„Wraz ze wzrostem liczby dokumentów przechowywanych i udostępnianych w chmurze musi wzrastać także poziom ochrony” – mówi Josu Franco, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Panda Security. „Cieszymy się z możliwości połączenia naszego doświadczenia z firmą ftopia w celu zagwarantowania, że przechowywanie plików w chmurze będzie szło w parze z ochroną”.

 

Właściciele kont w serwisie ftopia mają bezpośredni dostęp do zabezpieczeń antywirusowych Panda Security. Więcej informacji można uzyskać poprzez kontakt z firmą ftopia pod adresem: www.ftopia.com/about-us/contact-us/.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu