Lepiej pożycz przez Internet

Pożycz.pl to nowy serwis, który umożliwia szybkie i łatwe pożyczanie pieniędzy w sieci. Portal stawia na dodatkowe bezpieczeństwo transakcji oraz tanie koszty przelewów, stanowiąc ciekawą alternatywę dla inwestorów oraz osób poszukujących niskooprocentowanej pożyczki.

Pożycz.pl jest serwisem pożyczek społecznościowych, który proponuje użytkownikom udzielanie pożyczek bez udziału instytucji finansowych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa inwestorów i pożyczkobiorców, serwis położył szczególny nacisk na weryfikację użytkowników, stawiając na zaawansowaną współpracę z wszystkimi trzema działającymi na polskim rynku Biurami Informacji Gospodarczej: InfoMonitorem, Krajowym Rejestrem Długów oraz Europejskim Rejestrem Informacji Finansowej.

 

Standardem jest obowiązkowa weryfikacja dokumentu tożsamości. Dzięki temu na Pożycz.pl nie ma możliwości przeprowadzenia transakcji przez niepowołaną osobę.

 

Użytkownicy serwisu Pożycz.pl sami ustalają, na jakich warunkach są gotowi wziąć pożyczkę. Określają m. in. kwotę, wysokość oprocentowania oraz ilość rat, a następnie przedstawiają swoją indywidualną ofertę. Druga grupa użytkowników – inwestorzy – może wtedy zapoznać się z jej szczegółami i podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki. Serwis proponuje więc z jednej strony nowoczesną metodę inwestowania, a z drugiej – atrakcyjne oprocentowanie dla osób potrzebujących doraźnego zastrzyku finansowego.

 

– Pożycz.pl daje możliwość pożyczania pieniędzy bez pośrednictwa banków i związanych z tym dodatkowych opłat. Maksymalnie uprościliśmy etapy rejestracji użytkownika, zachowując bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa – wystarczy kilka minut, by utworzyć konto pożyczkobiorcy bądź inwestora. Co ważne, całkowity koszt weryfikacji to jedynie 2 złote – mówi Szymon Mydlarz, pomysłodawca i prezes portalu Pożycz.pl.

 

Pożyczkobiorca przechodzi przez cztery obowiązkowe etapy, do których należą: potwierdzenie dowodu osobistego oraz indywidualnego konta bankowego, podanie numeru telefonu i wyrażenie zgody na przesłanie zapytania do baz Biur Informacji Gospodarczej o aktualne zadłużenie. Portal przewiduje także dodatkową formę zabezpieczenia, którą pożyczkobiorcy, wypełniają już dobrowolnie – podają miejsce zamieszkania.

 

Kolejne poprawnie wykonane etapy weryfikacji, budują tzw. profil pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca, który zdecydował się na wszystkie możliwe etapy weryfikacji otrzymuje określony kolor gwiazdki w ratingu oraz dodatkowe ikony weryfikacji pod ofertą, dzięki czemu postrzegany jest jako bardziej wiarygodny niż osoba, która zdecydowała się jedynie na obowiązkową weryfikację.

 

Nowy użytkownik serwisu Pożycz.pl może wziąć pożyczkę na kwotę do 1500 złotych. Pozytywnie przeprowadzone transakcje pozwalają na wystawienie oferty na coraz wyższą kwotę. Maksymalny czas, na jaki można wziąć pożyczkę, wynosi trzy lata.

 

Idea portali oferujących pożyczki społecznościowe jest w Polsce coraz bardziej popularna. Pomysłodawcy portalu Pożycz.pl liczą, że ich nowy, bazujący na dodatkowym bezpieczeństwie użytkowników serwis, przyciągnie nie tylko osoby obecnie korzystające z podobnego rodzaju platform, ale też zachęci internautów, którzy dotąd nie przekonali się do tej formy pożyczania. Cel na pierwsze miesiące istnienia portalu to udzielenie trzech tysięcy pożyczek.

– Chcemy w krótkim czasie stworzyć najlepiej rozpoznawalną markę pożyczek internetowych w Polsce. Co prawda nie jesteśmy pierwsi na rynku, ale dzięki rozbudowanym etapom weryfikacji użytkowników oraz zastosowaniu innowacyjnego systemu rozliczeniowego, Pożycz.pl spełnia wymagania nowoczesnego inwestora, oczekującego kolejnych wyzwań i szans na niestandardowe zarabianie w sieci. Pożyczkobiorcom natomiast dajemy możliwość wzięcia jeszcze tańszej niż dotąd pożyczki bez wychodzenia z domu – mówi Szymon Mydlarz.

W zakresie realizacji przelewów, Pożycz.pl wykorzystał nowatorski system rozliczeniowy. W obrębie jednego rachunku bankowego istnieją indywidualne portfele rozliczeniowe użytkowników i to pomiędzy nimi odbywa się przepływ gotówki. Dzięki temu zlecenie pożyczki realizowane jest szybciej – i co najważniejsze – taniej. Przelew w ramach portfela rozliczeniowego jest darmowy, a wypłata środków na indywidualne konto użytkownika wynosi tylko 50 groszy i jest obecnie najniższym kosztem wśród polskich portali pożyczek społecznościowych.

Twórcy serwisu oferują także dodatkowe usługi wykorzystujące nowoczesne technologie. Mają one jeszcze bardziej ułatwić pożyczanie i inwestowanie pieniędzy. Takim unikatowym rozwiązaniem jest m. in. informowanie potencjalnych inwestorów o nowych ofertach pożyczkobiorców poprzez SMS-y. Osoby korzystające z Pożycz.pl mogą również skorzystać z SMS-owego przypomnienia o terminie nadchodzącej spłaty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu