Krzysztof Kuc nowym Dyrektorem Generalnym firmy Amadeus Polska

Firma Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej poinformowała, że z dniem 9 marca 2011 r. Krzysztof Kuc zastąpił Ireneusza Margańca na stanowisku Dyrektora Generalnego w polskim oddziale firmy.

Nowy prezes posiada długoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania i prowadzenia biznesu, nabyte podczas pracy w międzynarodowych firmach, między innymi koncernie Hewlett-Packard oraz Kodak Polska.

 

Objęcie nowego stanowiska Krzysztof Kuc, Dyrektor Generalny firmy Amadeus, skomentował następująco: „Funkcja stanowiska Dyrektora Generalnego firmy Amadeus Polska to dla mnie wielki zaszczyt i interesujące wyzwanie. Wierzę, że razem z pracownikami firmy będę kontynuował dotychczasową owocną współpracę z klientami i inwestorami tej dynamicznie rozwijającej się branży. Amadeus Polska skupia samych profesjonalistów, stąd jestem pewien, że wspólnie będziemy nadal udowadniać, iż Amadeus jest doświadczonym i rzetelnym partnerem biznesowym oraz cieszy się pozycją lidera w globalnej branży turystycznej pod względem innowacyjności.”

 

Ireneusz Marganiec pełnił obowiązki Prezesa Amadeus Polska od 1992 roku. Z dniem 1 lipca ur. objął stanowisko Dyrektora Generalnego firmy Traveltainment Polska należącej do Grupy Amadeus. Swoją dotychczasową funkcję Prezesa Amadeus Polska przez szereg miesięcy łączył z nowymi obowiązkami w celu optymalnego przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego na stanowisko Dyrektora Generalnego Amadeus Polska do potrzeb oraz specyfiki firmy.

 

– Stworzenie firmy Amadeus Polska od podstaw było dla mnie ekscytującą przygodą. Jednak przyszedł czas na zmiany. Pozytywne zmiany. Pragnę teraz w pełni poświęcić się nowym wyzwaniom, jakie stoją przed rolą Dyrektora Generalnego Traveltainment Polska w regionie CESE – mówi Ireneusz Marganiec, Dyrektor Generalny firmy Traveltainment Polska.

 

Krzysztof Kuc – biografia

 

Krzysztof Kuc jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Od 1997 roku pełnił stanowisko Business Unit Manager w firmie Hewlett-Packard, w której był odpowiedzialny na terenie Polski za dział usług IT w obszarze Imaging & Printing Group Services, a poprzednio SMB Market & Channel Services oraz Product Support Division. Wcześniej doświadczenie biznesowe nabywał w firmie Kodak Polska.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu