KOMFORT otworzył drugi sklep na Słowacji

12 marca 2011 r. spółka Sklepy Komfort otworzyła w Preszowie (Prešov) swój drugi sklep na Słowacji.  

Komfort kontynuuje rozpoczęty w 2009 r. plan rozwoju sieci sklepów za południową granicą.

Preszów to trzecie co do wielkości miasto na Słowacji (po Bratysławie i Koszycach) i druga (po Koszycach) lokalizacja na słowackiej mapie ekspansji Komfortu. Na otwarcie sklepu w nowo otwartym Centrum Handlowym Prešov przybyło kilka tysięcy mieszkańców. Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się dywany, wykładziny dywanowe i elastyczne.

W Czechach i na Słowacji plan na rok 2011 zakłada otwarcie około 5 własnych placówek.

„Ostateczna liczba otwartych sklepów za granicą będzie uzależniona od dostępności atrakcyjnych lokalizacji. – mówi Adam Kołodziejczyk, prezes Sklepów Komfort SA – Optymalną liczbę sklepów na obecnych rynkach zagranicznych (Czechy i Słowacja) powinniśmy osiągnąć najpóźniej w roku 2012. Aktualnie koncentrujemy się na budowaniu pozycji marki na tych rynkach. Analizujemy także możliwości rozwoju organicznego w innych krajach a także przyglądamy się pojawiającym się możliwościom przejęć. Będziemy brać pod uwagę wszelkie opcje będące w zgodzie z naszą strategią rozwoju.” – dodaje prezes.

Klienci KOMFORTU na  Słowacji – podobnie jak ma to miejsce w Polsce i w Czechach – mogą wybierać spośród szerokiej oferty podłóg drewnianych, paneli, wykładzin oraz dywanów, a także towarów komplementarnych – drzwi oraz firan i zasłon. Sklepy świadczą również usługi około sprzedażowe, m.in.: przycinanie i obszywanie wykładzin, pomiar i montaż, transport i wnoszenie towarów, czyszczenie i konserwację, a także możliwość wypożyczania odkurzacza i sprzedaż na raty.

Dostawy do sklepów za granicą realizowane są z Magazynu Centralnego KOMFORTu w Strykowie pod Łodzią.

źródło/autor: KOMFORT

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu