Elektroniczny coach

Tagi:

Samo wyjście do klubu fitness to czasem za mało. Do utrzymania formy czy ukształtowania sylwetki potrzebne jest oko fachowca. Albo odpowiednio zaprogramowane urządzenie do ćwiczeń takie, jak Koral firmy Platiumed.

Motywacja kluczem do sukcesu

Według psychologii społecznej, najskuteczniejszą metodą zwiększenia motywacji jest deklaracja złożona w obecności innych osób. Trudno o lepszą definicję indywidualnego trenera. Często osobisty kontroler mobilizuje dużo bardziej niż perspektywa nadwagi czy utraty kondycji. Ten prosty psychologiczny trick powoduje, że bardziej zaczynamy się przykładać do ćwiczeń. Prawdopodobnie dlatego, że czujemy respekt, albo boimy się wstydu.

 

Dopasowany program treningowy

Dużo ważniejsze od aspektu psychologicznego jest stworzenie przez fachowca indywidualnego planu treningu. Takie programy pomagają osiągnąć odpowiedni efekt, poprzez dostosowanie zestawu ćwiczeń i przyrządów, które musimy wykorzystać. Trener podpowie, jak osiągnąć zamierzone rezultaty, jednocześnie nie przeciążając organizmu. A o to bardzo łatwo, zwłaszcza podczas treningu na sali gimnastycznej lub w klubie fitness. Między innymi dlatego, że tradycyjne ćwiczenia wykorzystują siłę grawitacji, która w nieodpowiednich proporcjach może spowodować poważne kontuzje.

 

Ćwiczenia na fotelu

Własny program treningowy jest także domeną urządzeń do ćwiczeń, takich jak Koral firmy Platiumed. Za pomocą techniki elektrostymulacji działamy na poszczególne partie ciała punktowo. Mamy możliwość precyzyjnego dopasowania zestawu ćwiczeń do partii mięśni, którymi chcemy pracować. Możemy również skorzystać z programów estetycznych takich, jak leczenie cellulitu, ujędrnianie piersi, czy pośladków. Co ważne, ten rodzaj treningu nie jest tak absorbujący, jak wyjście do siłowni. Może towarzyszyć innym czynnościom dnia codziennego, na przykład oglądaniu telewizji. Gimnastykę pasywną można potraktować jako uzupełnienie ćwiczeń z trenerem. W ten sposób, łącząc metody tradycyjnego i elektronicznego coacha, mamy dwa razy większą szansę na upragnioną sylwetkę.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu