7milowy dla Masmal: wdrożenie SAP w branży mleczarskiej

F.H.U. „Masmal”- producent branży mleczarskiej – masła, miksów, serów i śmietany, wdraża systemu SAP ERP. Partnerem projektu jest 7milowy z Grupy BCC, spółka specjalizująca się w projektach SAP dla firm średniej wielkości.

Głównym celem wdrożenia systemu SAP jest optymalizacja kluczowych procesów biznesowych, w tym wymagających norm w obszarze zarządzania jakością. Projekt wdrożeniowy rozpoczął się w styczniu br., a start systemu jest zaplanowany w maju tego roku.

„Wdrożenie systemu SAP to kolejny krok wpisujący się w strategię rozwoju i podnoszenia jakości zarządzania w Masmal. Jestem pewny, że dotychczasowe doświadczenia 7milowego, również te z branży mleczarskiej, przyczynią się do sukcesu naszego projektu” – mówi Szymon Rybczyński, Prezes F.H.U. „Masmal”.

7milowy wdroży system SAP SPRINT w zakładzie produkcyjnym firmy MASMAL w Grudziądzu. Zakres wdrożenia obejmuje obszar rachunkowości finansowej (FI), kontrolingu (CO), sprzedaży i dystrybucji (SD), gospodarki materiałowej (MM) oraz planowania produkcji (PP). W ramach prac 7milowy uwzględni specyficzne wymagania w zakresie przetwórstwa mleka oraz wdroży rozwiązanie do elektronicznej wymiany dokumentów (EDI) z sieciami handlowymi.

Wdrożenie w Masmal to kolejne przedsięwzięcie 7milowego w sektorze spożywczym. 7milowy przeprowadził m.in. jedno z pierwszych wdrożeń SAP w branży mleczarskiej w Polsce – w Spółdzielni Mleczarskiej ROTR z Rypina, a także poprowadził projekt w Zakładach Drobiarskich Langner oraz w Elstar Oils S.A., który jest liderem w produkcji olejów i tłuszczów.

„Naszym głównym atutem w rozmowach z Masmal było unikalne doświadczenie wdrożeniowe w sektorze mleczarskim oraz znajomość technologii produkcyjnych w branży spożywczej. To niewątpliwie przewaga 7milowego na polskim rynku usług SAP. Masmal docenił również naszą specjalizację w obsłudze firm średniej wielkości i podejście do wdrażania SAP w tym sektorze. Jestem dumny, że kolejna firma z rankingu Gazel Biznesu i Diamentów Forbesa dołączyła do grona Klientów 7milowego” – mówi Norbert Wierbiłowicz, Prezes Zarządu w 7milowy.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu