LeasePlan z certyfikatami ISO

LeasePlan Fleet Management przeszedł pomyślnie proces certyfikacji ISO i może się obecnie pochwalić wdrożeniem norm zgodnych z certyfikatami ISO 9001:2008 oraz ISO 27001:2005.

Norma ISO 9001 określa wymagania które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji, natomiast norma 27001 to norma standaryzująca systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji. Oba standardy zostały wdrożone w następujących obszarach: leasing operacyjny, leasing finansowy, wynajem pojazdów, zarządzanie flotami samochodowymi oraz kartami paliwowymi, ubezpieczenia komunikacyjne oraz likwidacja szkód.  

Do głównych wymagań normy ISO 9001 należą m.in.: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, czy też dokonywanie systematycznych pomiarów (zadowolenia klienta, wyrobów, procesów). Odnoszą się one również do zasad jakości, przestrzeganych w firmie m.in.: zorientowania na klientów, wypracowywania kierunków rozwoju, jakościowego podejścia do procesów oraz systemowego podejścia do zarządzania. Norma ISO 27001 dotyczy z kolei obszarów związanych z polityką bezpieczeństwa, w szczególności organizacją bezpieczeństwa informacji, zarządzania ciągłością działania oraz zgodności działań z wymaganiami prawnymi i własnymi standardami.

Procedury i standardy, wdrożone w ramach certyfikacji ISO, mają na celu jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb i oczekiwań klientów oraz partnerów biznesowych LeasePlan.

źródło/autor: LeasePlan Fleet Management

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu