Jak zapisać się na studia na 50 dni przed maturą?

Dokładnie w najbliższy wtorek (15.03.2010 r. o godzinie 9:00) do matury pozostanie równe 50 dni, co budzi emocje u każdego maturzysty. Powtórzenie podstawowego materiału to w końcu aż 350 godzin. Ale to również najlepszy moment, aby poważnie zacząć myśleć o studiach. Zwłaszcza, że dzięki ostatnim reformom Ministerstwa, trzeba zacząć ograniczać liczbę studiowanych kierunków i przez to wybierać je precyzyjniej.   

Po zdaniu i odczekaniu na oficjalne wyniki matury, maturzysta będzie miał stanowczo za mało czasu aby spokojnie i z rozwagą wybrać najlepszą opcję studiowania. Dlatego do zbierania informacji o kierunkach studiów i dojrzewania w decyzji , powinien przystąpić już przed maturą.

Serwis społecznościowy Maturzaki.pl uruchomił kompletną bazę Uczelni Wyższych i pozwala każdemu maturzyście na zapisanie się i stworzenie własnego portfela kierunków studiów. Każdy maturzysta może indywidualnie wybrać kierunki, które go interesują i śledzić zmiany w wymaganiach oraz aktualności jak np. Dni Otwarte na interesujących go uczelniach.  To wirtualne narzędzie symulujące zapisywanie się, jest też dobrym ćwiczeniem przed ostatecznym wyborem, gdy czasu po otrzymaniu świadectwa będzie niewiele, a papiery składać trzeba szybko.

Całkowicie darmowy serwis Maturzaki.pl umożliwi  też maturzystom  nawiązanie kontaktów z ludźmi wybierającymi takie same kierunki i to jeszcze przed aplikowaniem na uczelnie. Dobrze jest poznać kolegę z grupy jeszcze przed rozpoczęciem roku. Niezwykle ciekawa jest też możliwość poznawania ludzi o podobnych planach i zainteresowaniach, którzy mimo iż finalnie wybiorą podobne kierunki ale na innych uczelniach, nadal mogą być pomocni i pozostać w kontakcie. Wystarczy kliknąć „Zapisz się”. Poza tym  to po prostu szansa na fajne  znajomości

Dodatkowo na stronie głównej Maturzaki.pl prezentowane są aktualności bezpośrednio z uczelni. To właśnie Uczelnie Wyższe w większości przypadków same zarządzają wszystkimi danymi w tej innowacyjnej Bazie Uczelni .  

Maturzaki.pl są częścią unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. To maturalny nawigator i serwis społecznościowy w jednym. Teraz oprócz zdobywania wiedzy i kontaktów maturalnych, można jeszcze lepiej zaplanować swoją przyszłość. To idealne miejsce w sieci dla przyszłych maturzystów. Przystępne, przejrzyste i całkowicie darmowe.

źródło/autor: Maturzaki.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu