Internauci kochają książki! Ponad milion odsłon serwisu nakanapie.pl

Serwis nakanapie.pl odnotował dwukrotny wzrost liczby unikalnych użytkowników i odsłon w ciągu ostatnich 5 miesięcy! Miesięcznie wortal odwiedza ponad 360 tysięcy miłośników książek, którzy aktywnie dzielą się swoimi poglądami na temat literatury, dyskutują i polecają innym przeczytane przez siebie pozycje.

Serwis nakanapie.pl stanowi obecnie największą w Polsce bazę książek liczącą ponad pół miliona pozycji. W lutym jego strony odwiedziło ponad 360 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 1 milion odsłon (dane za: Gemius). Oprócz tego nakapanie.pl w przeciągu 1,5 roku objęło patronatem medialnym około 150 książek i podjęło współpracę z 60 wydawnictwami.

Sami użytkownicy nakanapie.pl tworzyli w tym czasie swoje prywatne kolekcje, a także oceniali i komentowali poszczególne tytuły. Ich działania pozwalają na bieżąco monitorować zmieniające się preferencje czytelnicze użytkowników Internetu. Wszelkie dane są udostępnione na serwisie, każdy z jego użytkowników może więc śledzić, które z pozycji cieszą się największą popularnością. Jest to również doskonałe źródło informacji dla wydawnictw i księgarni (przede wszystkim tych internetowych) pokazujące, po które z tytułów najchętniej sięgają internauci.

Na stronach poszczególnych książek jest dostępny boks „Gdzie kupić?”, dzięki któremu każdy użytkownik może sprawdzić dostępność książki w sprzedaży oraz jej ceny – tak jak w porównywarkach cenowych. Aktualnie jest podłączonych ponad 10 księgarń partnerskich, w tym serwisy aukcyjne Allegro oraz Swistak.pl. W ten sposób internauci mogą szybko zlokalizować interesujący ich tytuł i wybrać najkorzystniejszą z opcji, również w przypadku książek starszych, niedostępnych już w sprzedaży w standardowych księgarniach. Dla wydawnictw i księgarni jest to natomiast dodatkowa droga na dotarcie z ofertą bezpośrednio do czytelnika – tym korzystniejsza, że dająca pewność, że osoba, do której dociera przekaz, jest zainteresowana produktem.

W ostatnim miesiącu najwyżej ocenioną książką przez użytkowników nakanapie.pl był „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Tuż za nim w zestawieniu znajdowały się: „Zmierzch” Stephenie Meyer i „Harry Potter i kamień filozoficzny” Joanne K. Rowling. Jak widać zatem, mimo obecności na liście najwyżej ocenionych pozycji światowych bestsellerów ostatnich lat, wciąż ogromną popularnością cieszą się dzieła klasyczne, m.in. wspomniany „Mały Książę” czy „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa. Nadal możemy mówić o dużym popycie na te dzieła.

Istotną i cieszącą się dużą popularnością funkcją nakanapie.pl jest możliwość komentowania książek. Najczęściej komentowaną książką ostatnich miesięcy był „Zmierzch” Stephenie Meyer. W pierwszej trójce znalazła się również druga część tego popularnego cyklu, czyli „Księżyc w nowiu”. Wyprzedził ją jednak klasyk literatury, jakim jest „Mały książe” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego (druga pozycja w zestawieniu).

Dzięki tej funkcji  internauci mogą poznać zdanie innych członków społeczności nakanapie.pl – mogą polecać i odradzać sobie nawzajem pewne pozycje książkowe. – Biorąc pod uwagę fakt, że baza serwisu nakanapie.pl obecnie wynosi już ponad pół miliona tytułów i ciągle rośnie, ta funkcjonalność to tak naprawdę na bieżąco aktualizujący się raport przedstawiający opinie czytelników na temat poszczególnych tytułów i rynku książki w ogóle – mówi Marek Kasperski, współwłaściciel serwisu. 

Ponadto w serwisie wyróżniono osobnym działem część dotyczącą e-booków i książek audio, które można nabyć bezpośrednio w nakanapie.pl.

źródło/autor: Imagine PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu