Baltic Ground Services rozpoczyna działalność w Warszawie

Baltic Ground Services (BGS) rozpoczyna świadczenie usług handlingowych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pierwszemu klientowi w Warszawie, szwedzkim liniom City Airline, BGS zapewnia pełen zakres usług handlingowych, w tym odprawę biletowo-bagażową, transport pasażerów pomiędzy terminalem i samolotem, podstawienie schodów do samolotu oraz podstawek pod koła, załadunek i wyładunek bagaży.

– To mocne wejście BGS na rynek usług handlingowych na polskich lotniskach. Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy z wiodącymi liniami europejskimi na lotnisku w Wilnie i potwierdzona certyfikatami jakość usług okażą się korzystne dla linii lotniczych i pasażerów na lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Saulius Batavicius, prezes spółki Baltic Ground Services.

BGS świadczy w Posce zintegrowane usługi handlingowe oraz tankowania samolotów.

W 2010 r. Port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie obsłużył 8,7 mln pasażerów i ok. 116 tys. pasażerskich operacji lotniczych. W porównaniu do 2009 r. ruch pasażerski wzrósł o 4,7 proc. Rok 2010 był drugim najlepszym w historii warszawskiego portu lotniczego. Tylko w 2008 r. osiągnięto lepszy wynik – odprawiono 9,3 mln pasażerów.

Baltic Ground Services ma także licencję na świadczenie usług handlingowych jeszcze w pięciu polskich portach lotniczych – w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Katowicach. W 2010 r. te lotniska obsłużyły ponad 19 mln pasażerów.

źródło/autor: EGZO GROUP

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu