Zwierciadło nowym partnerem akcji Woda dla Sudanu

Akcja Woda dla Sudanu prowadzona wspólnie przez Polską Akcję Humanitarną i Cisowiankę ma nowego patrona medialnego. Do grona parterów dołączył ekskluzywny magazyn kobiecy Zwierciadło. Czytelnicy magazynu poznają szczegóły dotyczące akcji i Kampanii Wodnej. Będą mogli także przeczytać o sytuacji osób pozbawionych dostępu do wody w odległych regionach świata, takich jak Sudan Południowy. Dzięki zaangażowaniu Zwierciadła do akcji z pewnością przyłączy się jeszcze więcej osób, co oznacza budowę nowych studni i ujęć wodnych. Udział kolejnego, tak ważnego partnera dowodzi, jak istotny i poważny jest problem niedoboru wody pitnej na świecie, a zapotrzebowanie na informacje związane z problematyką wodną jest nadal bardzo duże.

Akcję Woda dla Sudanu zainaugurowano ponad dwa lata temu. Wtedy to do sklepów trafiły specjalne, zaprojektowane wspólnie przez Fundację i Cisowiankę, małe butelki wody mineralnej. Są one w całości dedykowane akcji. Oznacza to, że sięgając po charakterystyczną, opatrzoną logotypem PAH i motywami afrykańskimi małą butelkę Cisowianki możemy być pewni, że całość zysku z jej sprzedaży zostanie przekazana na rzecz budowy ujęć wodnych w Sudanie Południowym. Według szacunków Polskiej Akcji Humanitarnej zakup jednej butelki oznacza aż pięć litrów wody dla mieszkańców tego jednego z najuboższych regionów świata. Pierwsze studnie, które powstały z zebranych w ten sposób środków, już funkcjonują. Każdego dnia czystą i bezpieczną wodę czerpie z nich ponad pięć tysięcy osób. Kolejne studnie zostaną zbudowane na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Oprócz magazynu Zwierciadło partnerami działań PAH i Cisowianki w Sudanie są telewizja TVN, firma reklamy zewnętrznej Clear Channel, National Geographic Channel, portal Onet.pl, magazyn Cogito, Polskie Radio oraz magazyn MaleMen. Akcję wspierają także magazyn psychologiczny Sens oraz Victor Gimnazjalista.

Akcja Woda dla Sudanu wyróżniona została tytułem Kampanii Społecznej Roku 2009 przyznawanym przez Fundację Komunikacji Społecznej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu