Tanio.pl w urządzeniach z systemem Android

Wirtualna Polska uruchomiła aplikację mobilną na urządzenia z systemem operacyjnym Android, pozwalającą wyszukiwać produkty i porównywać ich ceny. To pierwsze takie rozwiązanie dla porównywarki cen w Polsce.

Wirtualna Polska poszerza ofertę aplikacji dla posiadaczy urządzeń mobilnych. Tanio.pl, jako pierwsza porównywarka cen i produktów w Polsce, jest teraz dostępna w aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Na całym świecie dynamicznie wzrasta liczba internautów, korzystających z Sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Już teraz sprzedaż smartfonów przewyższyła sprzedaż komputerów*. Ten trend można zauważyć także w Polsce – intensywnie rośnie liczba użytkowników Wirtualnej Polski korzystających z jej zasobów przez urządzenia przenośne. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, regularnie poszerzamy ofertę dla posiadaczy smartfonów czy tabletów – mówi Bartosz Czechowicz, Specjalista ds. Projektów Wirtualnej Polski. – Jesteśmy pierwszym portalem, który stworzył aplikację na iPada, „Info WP.pl”, w ofercie posiadamy także aplikacje na iPhone’y i iPody touch oraz na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Stworzenie tego typu programów okazało się strzałem w dziesiątkę – bez jakiejkolwiek promocji, w zaledwie kilka tygodni zostały pobrane ponad 30 tys. razy. Konsekwentnie więc rozwijamy ofertę – teraz o narzędzie porównujące ceny.

Dzięki aplikacji tanio.pl, użytkownik – posiadacz smartfona z systemem Android – może porównywać oferty sklepów i sprawdzać ceny produktów w dowolnym miejscu i czasie. Umożliwia ona wyszukiwanie towarów dostępnych w porównywarce portalu z wykorzystaniem czytnika barcodów (kodów kreskowych) lub przez nazwę produktu. Aplikacja pozwala też na przeglądanie produktów dostępnych w serwisie, miedzy innymi w podziale na kategorie a także przechowuje historię 10 ostatnich oglądanych produktów.

Narzędzie można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Android Market.

http://tanio.pl

*Za: International Data Corporation, http://www.idc.com/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu