Rozwiązania wideokonferencyjne Polycom w Hollywood

Poczynając od filmów „Żona idealna” i „Fringe: Na granicy światów”, a kończąc na programach „Ask Oprah’s All Stars” i „Dr. Phil” rozwiązania firmy Polycom zmieniają sposób produkcji i montażu popularnych programów telewizyjnych.

Systemy wideokonferencyjne telepresence wysokiej rozdzielczości (HD) firmy Polycom, lidera ujednoliconej komunikacji (UC) szybko stają się ulubionym rozwiązaniem producentów seriali i programów talk show, pomagajacym szybciej dostarczać widzom ich telewizyjne hity.

Hollywoodzcy producenci coraz częściej korzystają z rozwiązań telepresence i infrastruktury firmy Polycom. Systemy wideokonferencyjne ułatwiają bezpośrednią i szybką komunikację między zespołami produkcyjnymi zlokalizowanymi na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, niezbędną przy pracy nad popularnymi i uhonorowanymi nagrodami serialami nadawanymi w najlepszym czasie antenowym, takimi jak Żona idealna i Fringe: Na granicy światów. Telepresence cieszy się także taką samą popularnością w wśród producentów programów telewizyjnych nadawanych w ciągu dnia i jest najczęściej wybieraną platformą służącą do kontaktów z gośćmi spoza studia w takich hitach telewizyjnych jak Dr. Phil, The Doctors oraz nowy czteroczęściowy seryjny talk show w OWN: The Oprah Winfrey Network- Ask Oprah’s All Stars. Rozwiązania telepresence HD Polycom gwarantują niezawodną technologię zapewniającą płynny, naturalny ruch i czyste, wyraźne obrazy oraz znakomitą jakość dźwięku dzięki technologii Polycom® HD Voice.

„Rozwiązania telepresence dokonują rewolucji w sposobie, w jaki jest tworzona i prezentowana telewizja, a platforma telepresence firmy Polycom jest najchętniej wybieraną platformą wśród największych producentów telewizyjnych” – powiedziała Susan Hayden – wiceprezes ds. globalnego marketingu. „Niezależnie od tego, czy współcześni producenci używają rozwiązań firmy Polycom do seriali, produkcji i postprodukcji czy też do komunikacji z gośćmi programów talk show, wymagają oni niezawodnego, krystalicznie czystego połączenia w jakości HD, aby uczestnicy czuli się i wyglądali tak, jakby byli w tym samym pokoju. Wiedzą, że mogą uzyskać taką jakość dzięki rozwiązaniom firmy Polycom”.

Systemy Polycom gwiazdą produkcji

Producenci programów wyświetlanych w czasie największej oglądalności korzystają z systemów telepresence HDX® firmy Polycom do celu zdalnej współpracy zarówno w zakresie produkcji jak i postprodukcji. Systemy HDX firmy Polycom są wyposażone w technologię Polycom UltimateHD™, która umożliwia producentom wysyłanie i odbiór głosu, wideo i treści w wyjątkowej jakości HD – rzecz niezbędna podczas przeglądania materiałów dnia zdjęciowego, garderob, castingów, przeróbek scenariusza, scenografii lub podczas szukania potencjalnych nowych plenerów. Wśród programów telewizyjnych, które bazują na rozwiązaniach firmy Polycom znajdują się:

  • Fringe: Na granicy światów. Popularny serial science-fiction kanału FOX TV jest kręcony i montowany w Nowym Jorku, ale cała kadra kierownicza studia, scenarzyści i artyści od efektów specjalnych pracują w Los Angeles. Firma Bad Robot Productions wypełnia tę lukę dzięki rozwiązaniom telepresence firmy Polycom, które umożliwiają scenarzystom, aktorom i personelowi produkcji spotkania twarzą w twarz w celu dostarczenia niesamowitych przeżyć telewidzom zgodnie z napiętymi terminami produkcji. Kierownictwo programu zwiększa wydajność, jednocześnie utrzymując koszty na niższym poziomie.
  • Żona idealna. W ramach tego nagrodzonego nagrodą Emmy serialu obyczajowego stacji CBS nowy odcinek kręci się co osiem dni, co jest niezwykłym tempem komplikowanym jeszcze przez fakt, że produkcja odbywa się na oba wybrzeżach USA. Rozwiązanie telepresence HD firmy Polycom umożliwia producentom sprostanie wyzwaniom produkcyjnym. Akcja serialu toczy się w Chicago, ale jest filmowana w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku. Scenariusz jest pisany w Los Angeles, następnie są one reżyserowane i filmowane w Brooklynie. Następnie materiał filmowy trafia z powrotem do Los Angeles, gdzie się odbywa się montaż i postprodukcja. Serial „Żona idealna” jest emitowany we wtorki o 22.00 czasu ET/PT na antenie kanału CBS Television Newtork.

„Rozwiązania firmy Polycom zapewniają nam elastyczność umożliwiającą ogarnięcie wszystkich obszarów naszej produkcji” – mówi Brooke Kennedy – producent wykonawczy Żony idealnej. „Rozmawiamy o scenariuszu, następnie rozmawiamy o zdjęciach, a potem patrzymy razem na cięcia. Korzystając z systemów firmy Polycom stajemy się całością”.

Rozwiązania Polycom na scenie telewizyjnej

Wobec napiętych harmonogramów produkcji, które często wymagają nagrania na taśmy kilku odcinków na dzień, producenci programów emitowanych w ciągu dnia czyli w czasie mniejszej oglądalności także polegają na systemach HDX firmy Polycom w studio i serwerze Polycom Converged Management Application™ (CMA™) wchodzącym w skład rozwiązania UC Intelligent Core firmy Polycom podczas jednoczesnego zarządzania wieloma połączeniami z gośćmi znajdującymi się poza studiem, planowania tych połączeń i zapewniania ich. W zależności od show goście mogą korzystać z bezpośrednio im dostarczonych jednostek telepresence firmy Polycom lub korzystać z nich w obiektach położonych blisko ich miejsca zamieszkania. Jedank najczęściej goście korzystają z aplikacji mobilnych takich jak Polycom CMA Desktop, który sprawia, że zwykły komputery PC z systemem Windows czy inny notebook zamienia się w urządzenie do osobistej wideokonferencji.

  • Ask Oprah’s All Stars. Po raz pierwszy goście programu Oprah’s All Stars – Dr. Phil, Suze Orman, i Dr. Mehmet Oz znajdują się na jednej scenie, aby udzielać odpowiedzi na pytania widzów na temat zdrowia, bogactwa i samopoczucia psychicznego zarówno osobiście, jak i przy użyciu rozwiązań telepresence. Ten czteroczęściowy program specjalny oferuje bezprecedensowy dostęp do gwiazd Oprahy Winfrey, które dzielą się swoją wiedzą i pomagają widzom rozwiązać ich życiowe problemy. Naturalne, bezpośrednie połączenie za pośrednictwem rozwiązania firmy Polycom umożliwia ekspertom konsultacje z gośćmi w relaksującym i interaktywnym otoczeniu. Do tego stopnia, że jeden z gości uczestniczył w programie za pośrednictwem rozwiązania telepresence firmy Polycom będąc na pokładzie samolotu linii Virgin America, wszystko po to, aby pomóc mu w pokonaniu strachu przed lataniem. Zaskakująca rozmowa została wyemitowana na antenie i znajduje się w tym filmie wideo (połączenie wideo w 2:45 minucie).
  • Dr. Phil i The Doctors. Producenci tych dwóch hitów emitowanych w ciągu dnia rozwiązali swoje problemy z produkcją poprzez rozbudowę infrastruktury telepresence firmy Polycom. Dzięki tym rozwiązaniom producenci obniżyli koszty produkcji dla retransmitowanych w ciągu dnia show o nawet 250 tysięcy USD na sezon. Co ważniejsze, Dr. Phil McGraw i gospodarze programu The Doctors rozmawiają teraz z gośćmi za pośrednictwem rozwiązań wideokonferencyjnych HD Polycom zapewniających zawsze trasnmisję obrazu i dźwięku, na której mogą polegać.

„Zawsze wolimy prowadzić rozmowy z gośćmi przy użyciu połączenia wideo” – powiedział Rich de Michele, dyrektor produkcji programów Dr. Phil i The Doctors. „Podnosi ono jakość oglądania, niemniej musi być niezawodna, a taki właśnie jest sprzęt Polycom”.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Polycom dla branży rozrywkowej można znaleźć na stronie www.polycom.com/entertainment.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu