Porozmawiaj z wirtualnym Chopinem

Dla miłośników talentu Chopina na całym świecie, InteliWISE uruchomiło unikalne rozwiązanie – Wirtualnego Fryderyka Chopina. Użytkownicy serwisu eChopin.pl mają dzięki temu możliwość odbycia wirtualnej rozmowy z kompozytorem.

Czat z Chopinem pozwala internautom na całym świecie w prawdziwie interaktywny sposób poznawać fakty z życia kompozytora.

Wirtualny Chopin porozumiewa się w języku polskim i angielskim. Opowiada rozmówcom o swoim życiu, twórczości, bliskich osobach, ulubionych miejscach, zajęciach, przedmiotach, potrawach… Zachęca do odkrywania ciekawostek związanych z nim i jego epoką. W atrakcyjny wizualno – dźwiękowy sposób przekazuje wiedzę historyczną i odpowiada na pytania i prośby internautów (Gdzie się urodziłeś? Dlaczego masz na imię Fryderyk? Opowiedz, kim była George Sand… i wiele innych). W ciągu dwóch ostatnich tygodni lutego, 83% użytkowników serwisu eChopin.pl przeprowadziło rozmowę z Wirtualnym Chopinem zadając mu podczas każdej z konwersacji średnio 20 pytań, wśród których pojawiały się również te mniej oczekiwane (Ile masz par butów? Czy znasz Michaela Jacksona?).

‘Wirtualny czat’ z Chopinem realizowany jest w oparciu o technologię Wirtualnych Doradców InteliWISE, połączoną z syntezą mowy, która wzbogaca interaktywność rozwiązania.

Serwis www.eChopin.pl uruchomiono przy okazji obchodów Roku Chopinowskiego z inicjatywy Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O aplikację Rozmawiaj z Chopinem wzbogacono go kilka miesięcy później.

źródło/autor: InteliWISE

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu