Nowy szef programu A400M poprowadzi etap produkcji A400M

Spółka Airbus Military wydała zgodę na seryjną produkcję wojskowego samolotu transportowego A400M i rozpoczęła przygotowania do produkcyjnej fazy programu.

Decyzja o uruchomieniu produkcji zapadła po dokładnym zbadaniu wszystkich aspektów programu, w wyniku czego stwierdzono, że wszystkie kryteria niezbędne do podjęcia produkcji przemysłowej zostały spełnione. Oznacza to że pierwsze 4 samoloty zostaną wyprodukowane w 2012 r. i skala produkcji będzie stopniowo zwiększana do 2,5 samolotu miesięcznie do końca 2015 r.

„ Rozpoczęcie produkcji jest bardzo ważnym kamieniem milowym programu. Jest to także wspaniała wiadomość dla dostawców i pracowników, którzy zaangażowani są w ten program i którzy czekają na seryjną długoletnią produkcję”, powiedział prezes Airbus Military Domingo Urena.

Wraz z rozpoczęciem produkcji programem A400M pokieruje Cedric Gautier, który zastąpi Rafaela Tentora, odpowiedzialnego za program przez 4 pierwsze lata. Cedric Gautier, obecnie prezes i dyrektor EADS Sogerma obejmie stanowisko szefa projektu 1 kwietnia i będzie odpowiedzialny za certyfikację, dostawy i wejście do użytkowania samolotu po odebraniu przez pierwszych klientów.

Obecnie Airbus Military otrzymał 174 zamówienia na maszyny A400M od ośmiu klientów. Model uzyska certyfikaty lotnictwa cywilnego do końca bieżącego roku a dostawa pierwszego samolotu do pierwszego klienta – Francuskich Sił Powietrznych nastąpi na przełomie 2012 i 2013 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu