HaloNet przyznaje certyfikat telefonom marki Yealink

W wyniku przeprowadzonych testów Firma Tartel sp. z o.o. przyznała certyfikat telefonom marki Yealink, potwierdzając tym samym, że telefony te współdziałają z usługą telefonii internetowej HaloNet.

Jednym z podstawowych problemów użytkowników telefonii internetowej VoIP jest wybór urządzenia, za pomocą którego można korzystać z tanich rozmów bez użycia komputera i nie zawsze wygodnych słuchawek z mikrofonem. Obecnie na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście marek bramek VoIP i telefonów IP. Sprawne działanie sprzętu zapewnia nie tylko szybki internet czy prawidłowa jego konfiguracja, ale też jakość wykonania i użytych podzespołów. To ostatnie wypływa zarówno na czystość słyszanego podczas rozmowy dźwięku, jak i na awaryjność używanego sprzętu. Dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę sprzętu, ale również jego jakość.

Telefonia internetowa HaloNet poleca swoim użytkownikom sprawdzone rozwiązania, stawiając w głównej mierze na jakość i niezawodność urządzeń. Te kryteria spełnia producent sprzętu VoIP firma Yealink, która od 9 lat dostarcza wysokiej jakości telefony IP. Dział techniczny telefonii internetowej HaloNet testował w ostatnich dniach sprzęt marki Yealink. Do testów zostały wybrane telefony VoIP: SIP-T20P oraz SIP-T26P. Produkty zostały sprawdzone pod względem łatwości konfiguracji oraz jakości rozmów. Oba te parametry zostały w pełni spełnione. Dodatkowo telefony odznaczają się estetycznym wyglądem i ergonomią wykonania. W wyniku przeprowadzonych testów HaloNet przyznał certyfikat telefonom marki Yealink, co jest jednoznaczne z tym, że telefony te współdziałają, w ramach standardowych kodeków, z usługą telefonii internetowej HaloNet i nie odnotowano żadnych problemów z ich konfiguracją i użytkowaniem w HaloNet. Model T20P przeznaczony do domowego i firmowego użytku jest wyposażony w dwuliniowy wyświetlacz, 2 konta SIP oraz wiele użytecznych funkcji jak wyciszanie mikrofonu czy personalizacja dzwonków. Bardziej rozbudowany model T26P przeznaczony jest dla wymagających użytkowników, najczęściej biznesowych. Z ciekawych funkcji telefonu warto wymienić moduł z trzynastoma przyciskami do zaprogramowania funkcji skrótowych czy możliwość wykorzystania książki telefonicznej w formacie XML (ponad 300 wpisów).

Jeśli telefony Yealink przypadną do gustu użytkownikom telefonii internetowej HaloNet, z pewnością następnym krokiem operatora będzie wprowadzenie automatycznej konfiguracji telefonów, tak jak ma to miejsce w wypadku sprzętu Cisco. Pozwala to ograniczyć konfigurację sprzętu VoIP do niezbędnego minimum, co w praktyce sprowadza się w zasadzie do podłączenia telefonu lub bramki do zasilania i sieci Internet – połączenie telefoniczne można realizować w zasadzie tuż po takim podłączeniu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu