Eero Aarnio w InniLiving

Znacie klasyczne już projekty fińskiego designera Eero Aarnio? Obłe, zabawne formy wykonane ze sztucznego tworzywa? Od lat 60. Aarnio uznawany jest za jednego z największych współczesnych projektantów mebli. Jego słynne fotele Ball Chair, Bubble Chair czy Pastil stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń designerów – są ergonomiczne, trwałe, piękne… i wciąż nowoczesne!

Szereg prestiżowych nagród, ale przede wszystkim interesująca forma i najwyższej jakości wykonanie stały się powodami, dla których wyposażanie przestrzeni w meble projektu Aarnio jest przejawem dobrego smaku, ale często i… poczucia humoru. Meble, których zastosowanie określamy sami – jak Tipi czy Pony, najczęściej wykorzystywane jako stołki, superergonomiczne (wbrew pozorom) fotele w całości wykonane z tworzywa sztucznego (Pastil, Tomato czy Formula) czy meble powstałe w wyniku hiperpowiększenia przedmiotów występujących w skali mini – to znaki rozpoznawcze tego projektanta. Nieprzerwanie od ponad 40. lat.

Wszystkie meble projektu Eero Aarnio wykonywane są wyłącznie na zamówienie przez jedyną licencjonowaną firmę – fińską firmę Adelta.

źródło/autor: InniLiving

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu