Domo.tv patronem medialnym wystawy „Designer roku 2010. Tomasz Augustyniak”

Domo.tv, pierwszy polski kanał poświęcony urządzaniu wnętrz, architekturze i ogrodom objął patronatem medialnym wystawę „Designer Roku 2010. Tomasz Augustyniak”, która odbędzie się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w dniach 11 marca – 10 kwietnia br.

Wystawa „Designer Roku 2010.Tomasz Augustyniak” ma na celu pokazanie dorobku laureata nagrody specjalnej przyznawanej przez prezesa IWP w ramach konkursu Dobry Wzór 2010 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Tomasz Augustyniak specjalizuje się w projektowaniu mebli. Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty artysty, wykonane dla polskich producentów mebli: Comforty, MIKOMAX, NOTI, PROFIm oraz Meble VOX.

W ramach nawiązanej między Domo.tv a Instytutem Wzornictwa Przemysłowego współpracy powstaje film dokumentalny o historii polskiego wzornictwa. IWP jest koproducentem dokumentu, a przy jego produkcji bierze udział także Muzeum Narodowe w Warszawie. W filmie eksperci i historycy opowiadają o historii polskiego wzornictwa. Twórcy dotarli do unikalnych materiałów archiwalnych przedstawiających nieznane dla szerokiego grona widzów ciekawostki. Domo.tv planuje kinową premierę filmu na drugą połowę 2011 roku, a następnie emisję na antenie stacji oraz pokazy kinowe w całej Polsce. Film o historii polskiego wzornictwa to już druga po „Dizajnerkach” (2009) Jacka Dużyńskiego produkcja dokumentalna stacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu