Do 14 proc. zysku w dwa lata z WIBOR PROFIT

Do 25 marca 2011 klienci BNP Paribas Fortis mogą inwestować w WIBOR PROFIT– nowy produkt strukturyzowany z gwarancją zwrotu kapitału na koniec inwestycji oraz zyskiem w postaci premii wolnym od podatku.

WIBOR PROFIT to produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia na życie i dożycie oparty o WIBOR 3M, który został przygotowany we współpracy z TU na Życie Cardif Polska S.A. Klienci, którzy zdecydują się na jego zakup, otrzymają stuprocentową gwarancję zwrotu kapitału na koniec inwestycji. Ponadto, dzięki formie ubezpieczenia na życie i dożycie, zysk z inwestycji jest zwolniony z podatku od dochodów kapitałowych.

– Klient otrzyma na zakończenie okresu inwestycji 100 proc. kapitału oraz premię w wysokości 7 proc. netto w skali roku za każdy dzień pozostawania stawki WIBOR 3M w przedziale od 3,90 proc. do 5,18 proc. Oznacza to, że przy dwuletnim okresie inwestycji maksymalny zysk może wynieść 14 proc. bez podatku – wyjaśnia Tomasz Gomółka z Departamentu Rozwoju Oferty dla Klienta Indywidualnego w BNP Paribas Fortis. – Dla klienta istotne jest to, że zysk naliczany jest każdego dnia, a więc może on szybko i łatwo sprawdzić, czy WIBOR 3M znajduje się w danym dniu w założonym przedziale i czy za ten dzień naliczy mu się premia – dodaje Tomasz Gomółka.

Okres inwestycji w WIBOR PROFIT wynosi 2 lata. Produkt ten umożliwia uzyskanie nieopodatkowanego zysku w postaci premii oraz 100-procentową gwarancję zwrotu kapitału na koniec inwestycji. Maksymalny zysk z WIBOR PROFIT, tj. 7 proc. w skali roku odpowiada rocznej lokacie bankowej w wysokości 8,64 proc. Ponadto, klienci banku mogą nabyć produkt bez żadnych opłat. Minimalna kwota inwestycji wynosi 5 tys. zł.

Na okres subskrypcji bank przygotował lokatę pomostową oprocentowaną w wysokości 5 proc. rocznie.

Osoby, które zdecydują się na zakup produktu mogą wziąć udział w konkursie, który będzie polegał na odgadnięciu wartości WIBOR 3M na dzień 29 kwietnia 2011 r. Trzy osoby, które trafnie podadzą jego wysokość lub, w razie braku trafnych odpowiedzi, podadzą wartość najbliższą rzeczywistej, otrzymają nagrodę w postaci iPada.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu