Bezpieczne granie z BitDefender GameSafe

Marken Systemy Antywirusowe wprowadził do oferty BitDefender GameSafe, kompleksowe rozwiązanie ochronne przygotowane z myślą o graczach i zoptymalizowane do pracy przy jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów komputera. BitDefender GameSafe to produkt przeznaczony dla użytkowników domowych, zawierający ochronę antywirusową, antyrootkit, antyspyware, antyphishing, zaporę sieciową oraz specjalny tryb gry (Gamer Mode).

Zazwyczaj gracze online poświęcają bezpieczeństwo na rzecz wygodnego grania, ze względu na opóźnienia powodowane przez oprogramowanie ochronne. Spowolnienie gracza może czasem stanowić kwestię życia i śmierci w wirtualnym świecie. GameSafe został zaprojektowany tak, aby w minimalnym stopniu wykorzystywać moc procesora, pamięć fizyczną i wirtualną, co pozwala graczom na płynne i nieprzerywane rozgrywki w sieci.

Po wejściu w Tryb Gry BitDefender GameSafe:

  • Minimalizuje zużycie pamięci i czasu procesora
  • Odkłada zadania automatycznej aktualizacji i skanowania
  • Eliminuje wyświetlanie komunikatów i powiadomień
  • Skanuje tylko najważniejsze pliki

„Tradycyjnie, dostawcy rozwiązań antywirusowych skupiają się na ochronie aplikacji, tymczasem BitDefender skoncentrował się na nowych zagrożeniach, które są rezultatem pojawienia się online’owego stylu życia,” mówi Bogdan Dumitru, Dyrektor do spraw Technologii w firmie BitDefender. „GameSafe oferuje wielokrotnie nagradzaną technologię antywirusową BitDefendera, która nie zakłóca aktywności graczy, pozwalając na godziny nieprzerwanej gry przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.”

Funkcje programu BitDefender GameSafe:

  • Antywirus i antyspyware – ochrona w czasie rzeczywistym przed wszelkiego rodzaju znanymi zagrożeniami, jak wirusy, programy szpiegowskie i inny malware, przy cogodzinnej aktualizacji baz sygnatur. Blokowanie nieznanych zagrożeń za pomocą zaawansowanych technik ochrony pro aktywnej. Bieżące monitorowanie i wykrywanie zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegowskiego. Wykrywanie i usuwanie ukrytych w systemie rootkitów. Płynne granie dzięki maksymalnej redukcji obciążenia systemu.
  • Antyphishing – ochrona przed atakami phishingowymi przez filtrowanie odwiedzanych stron służących do wykradania lub wyłudzania danych. Obniżenie ryzyka kradzieży tożsamości przez zapobieganie wyciekom informacji osobistych przez www i e-mail.
  • Firewall – zapora zaprojektowana tak, aby akceptować wymagane połączenia, dzięki czemu nie ma potrzeby jej wyłączania podczas gry. Kontrola aplikacji łączących się z Internetem oraz ukrywanie komputera przed hakerami. Zapobieganie połączeniom nieupoważnionych użytkowników do sieci WiFi dzięki powiadomieniom kiedy komputery logują się do sieci.
  • Bezproblemowe aktualizacje – cogodzinne aktualizacje nie wymagające uwagi użytkownika. Możliwość automatycznej naprawy plików w przypadku ich uszkodzenia.

Program dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej, można go kupić w sklepie www.pcwirus.com.

Wersja testowa znajduje się na stronie http://bitdefender.marken.com.pl/bitdefender-gamesafe

Zarówno program jak i dokumentacja w chwili obecnej dostępne są tylko w języku angielskim.

źródło/autor: Marken Systemy Antywirusowe

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu