Serwis boomway.pl pomaga MŚP spełniać marzenia o idealnym biznesie

Według badań firmy Gemius SA przeprowadzonych w 2009 r. 93% firm z sektora MŚP posiada komputery, a 90% dostęp do Internetu. Jak zatem wygląda wykorzystanie przez te firmy posiadanych zasobów do wspierania procesów biznesowych? Według badania GUS z 2009 r. niemal połowa ma swoje strony internetowe, a większość firm korzysta z poczty elektronicznej w celach biznesowych.

Jednak nadal większość małych i średnich przedsiębiorstw traktuje komputery jak zaawansowane maszyny do pisania. Internet jest przez nie wykorzystywany głównie jako wyszukiwarka. Nie potrafią jednak poradzić sobie z wyszukaniem potrzebnej informacji na konkretny temat. Pamiętajmy, że treści zamieszczane na stronach internetowych są w większości przestarzałe, samo znalezienie informacji nie rozwiązuje problemu jeżeli jest ona nieaktualna.

Przyczyną biznesowego wykluczenia cyfrowego MŚP jest brak odpowiedniej wiedzy biznesowej wśród pracowników i kadry zarządzającej MŚP, a nie – jakby mogło się wydawać – brak środków finansowych czy ograniczenia w dostępie do technologii. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw nie mają doświadczenia w przeszukiwaniu Internetu i dlatego nie są zainteresowani rozwiązaniami, których zalet nikt im nigdy nie uświadomił. Jak bardzo odmieniłoby się ich życie gdyby mieli dostęp do praktycznej wiedzy rynkowej „za kliknięciem myszki”? MŚP stanowią trzon polskiej gospodarki. Jeżeli każda z nich mogłaby działać efektywniej, wyzwoliłyby się ogromne pokłady produktywności.

Serwis boomway.pl pomaga w wyzwoleniu produktywności MŚP. Ten innowacyjny serwis internetowy jest „doradcą biznesowym online”. Serwis powstał na bazie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i został bardzo wysoko oceniony przez PARP. Inicjatywą społeczną projektu jest poprawa rentowności firm z sektora MŚP oraz optymalizacja ich kosztów. Serwis boomway.pl jest jedynym w Polsce, a w przyszłości chce być największym internetowym obiektywnym doradcą biznesowym w każdej świadomej biznesowo firmie z sektora MŚP. Innowacyjność tego pomysłu polega na tym, że w momencie wysłania zapytania przez Użytkownika na każdy temat związany z prowadzeniem i rozwojem małego i średniego biznesu, otrzymuje on automatycznie odpowiedź wprost na swoją skrzynkę e-mail. Bez znaczenia jest tutaj położenie geograficzne firmy. Automatycznie wysyłana analiza biznesowa zostaje następnie dodatkowo pogłębiona w terminie do 5 dni. To na analizie pogłębionej powinno firmie zależeć najbardziej, gdyż jest to rozwiązanie obiektywne, indywidualnie i dopasowane do potrzeb danego użytkownika. Wiedza biznesowa, którą serwis udostępnia (również bezpłatnie) w postaci analiz, pochodzi od ekspertów, praktyków gospodarczych, znawców danej dziedziny. Analizy mają na celu uświadomienie przedsiębiorcy i pomoc w doborze odpowiedniej firmy zewnętrznej.

Użytkownik może się zwrócić do eksperta praktycznie z każdym zapytaniem związanym z funkcjonowaniem małego i średniego biznesu (kredyty, fundusze unijne, certyfikaty ISO, rynek NewConnect, IT, pozycjonowanie itd.). Przekazywana przez eksperta wiedza jest aktualna i przede wszystkim obiektywna, a jednocześnie dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy, gdyż w jej przygotowaniu pomaga kwestionariusz doprecyzowujący zapytanie. Efektem tych działań jest pomoc firmie w realizacji celu biznesowego bądź w rozwiązaniu problemu, z którym się boryka. Dzięki działalności serwisu boomway.pl firma nie musi już przeszukiwać zasobów Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi lub co gorsza umawiać się na indywidualne spotkanie z doradcą. Co jak wiemy, często kończy się przedstawieniem przez niego subiektywnej wiedzy i próbą sprzedania oferty. Na serwisie boomway.pl jest wręcz przeciwnie firma otrzymuje odpowiedź „szytą na jego potrzebę” szybko i wygodnie.

Na przełomie ostatnich lat w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw obserwujemy zmiany technologiczne i ekonomiczne, a także zmiany w mentalności przedsiębiorców, choć te ostatnie zachodzą bardzo powoli. Te zmiany wymuszają na firmach szybsze, bardziej inteligentne działanie, wspierane wiedzą biznesową. O ile dużym korporacjom łatwo jest taką wiedzę kupić, o tyle mali przedsiębiorcy nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. W dobie społeczeństwa informacyjnego to właśnie wiedza jest dobrem najdroższym. W tak rozdrobnionym biznesie i w otoczeniu dużej konkurencji firmy muszą reagować szybko i wtedy nie mają czasu na przeszukiwanie setek stron WWW w poszukiwaniu odpowiedzi. Większość z nich ma jedynie nagłówek, tytuł bądź ułamek treści spójny z szukanym sformułowaniem, a to niestety nie rozwiązuje problemu…

Autor: Agnieszka Gugała

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu