NeuroBiz – Ludzie w Biznesie – nowa jakość w informacji gospodarczej

Chcesz sprawdzić, czy firma, z którą chcesz współpracować, nie jest przypadkiem w stanie upadłości? Czy umowę handlową podpisała osoba do tego uprawniona? Czy znany Prezes ma udziały w innych podmiotach? Kto jest właścicielem, a kto członkiem nadzoru? Kto jest w spółce prokurentem? Jaka jest aktualna kondycja firmy? Wszystkie te informacje są już dostępne w jednym serwisie.

Spółka Neurosoft uruchomiła najnowszą wersję serwisu informacji gospodarczej NeuroBiz – Ludzie w Biznesie. Portal umożliwia dostęp do danych o podmiotach gospodarczych zarejestrowanych w KRS (ponad 346 tys.), jak i do rekordów dotyczących osób fizycznych w nich działających (ok. 1,3 mln.). Dane te zaczerpnięte są z wypisów publikowanych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym od 2001 roku.

Każdy użytkownik posiada dostęp do takich informacji jak numer KRS, nazwa podmiotu, adres, forma prawna czy sposób reprezentacji. Co istotne, zakres podstawowych danych  znacznie się poszerza po bezpłatnym zarejestrowaniu się w serwisie.

Pełna, odpłatna wersja, prezentuje dane do wszystkich informacji zgromadzonych w bazie. Po zakupie abonamentu użytkownik otrzymuje dostęp do elektronicznych wersji dokumentów, które swoją treścią i formą odpowiadają pełnym wypisom z KRS, uzyskuje dostęp do historii zmian w KRS, do sprawozdań finansowych ogłaszanych w Monitorze Polskim B oraz Monitorze Spółdzielczym B. W każdej chwili może sięgnąć do skanów ww. publikatorów. Ponadto otrzymuje wgląd do niemal 3 mln. powiązań między podmiotami a osobami pełniącymi w nich różne funkcje (członków zarządu, wspólników, członków rad nadzorczych, prokury, likwidatorów, kuratorów itd.), które, dla ułatwienia percepcji, prezentowane są w interaktywnej formie graficznej. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość wyróżnienia w strukturze grafu ścieżki pomiędzy dwiema interesującymi nas firmami czy osobami.

Obszerna baza danych obsługiwana jest przez autorską wyszukiwarkę NeuroScope. Przeszukiwanie odbywa się poprzez wybór zarówno podmiotów jak i osób fizycznych. Aby ułatwić dotarcie do informacji w wyszukiwarce zaimplementowano dodatkowe mechanizmy poprawiania i korygowania zapytania.

źródło/autor: Neurosoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu