Już za tydzień Światowy Dzień Konsumenta

Każdy kto 15 lub 16 marca odwiedzi siedzibę Rejestru Dłużników ERIF może za darmo między innymi dopisać swoich dłużników, sprawdzić dane firmy lub czy sam nie figuruje na liście. Z promocji mogą skorzystać też użytkownicy serwisu InfoKonsument.pl. Dodatkowo każda co dwudziesta  osoba dołączająca do użytkowników Rejestru Dłużników ERIF otrzyma atrakcyjny upominek. Wszystko to z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta, który obchodzić będziemy we wtorek 15 marca.

Już za tydzień po raz jedenasty Polska będzie świętować Światowy Dzień Konsumenta. Rejestr Dłużników ERIF wydłuży te obchody do dwóch dni. 15 i 16 marca wszystkie osoby, które zdecydują się  odwiedzić biuro ERIF przy Placu Bankowym 2 w Warszawie lub skorzystać z usług Rejestru przez internetowy serwis InfoKonsument.pl, uzyskają dostęp do najważniejszych usług Rejestru zupełnie za darmo. Goście ERIF będą mogli podczas krótkiej procedury założyć konto, w pełni je aktywować i np. sprawdzić, czy ktoś nie dopisał ich do Rejestru. Do skorzystania z usług Rejestru Dłużników ERIF potrzebny będzie jedynie dowód osobisty lub paszport. Na miejscu gościom towarzyszyć będą konsultanci Biura, którzy w razie potrzeby odpowiedzą na pytania związane z działaniem Rejestru. Osoby, które nie będą miały możliwości dotarcia do siedziby Biura w Warszawie, mogą skorzystać z jego usług poprzez stronę www.infokonsument.pl. Wszyscy internauci, którzy zalogują się w infoKonsument.pl, skorzystają z takich samych warunków promocji.

Osoby korzystające z Rejestru Dłużników ERIF dostają informacje, które są becenne przy podejmowaniu decyzji finansowych. Dzięki sprawdzeniu, jakie informacje na nasz temat są umieszczone w Rejestrze, możemy mieć pewność, że nie zostaniemy zaskoczeni odmową, gdy będziemy ubiegać się o kredyt albo kupować coś na raty. Stare, zapomniane już długi przypomną o sobie w najmniej właściwym momencie. Z kolei możliwość sprawdzania danych o firmach to szansa na zabezpieczenie się przed podjęciem współpracy np. z nierzetelną firmą budowlaną, czy przedsiębiorstwem, które zalega z płaceniem pensji. Rejestr Dłużników ERIF pomaga także odzyskać pieniądze od dłużników. Według raportu Millward Brown SMG/KRC wpisanie do BIG jest postrzegane przez przeciętnego Polaka, jako poważna sankcja silnie motywująca do spłaty długów. Tak twierdzi aż 82% dłużników.  

– W 1962 roku podczas wystąpienia w Kongresie USA ówczesny prezydent John F. Kennedy powiedział, że konsumenci to my wszyscy. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Wszyscy bowiem kupujemy i korzystamy z usług. Jesteśmy uczestnikami gospodarki wolnorynkowej. Warto się cieszyć z dostępu do takich możliwości – mówi Urszula Okarma, prezes Rejestru Dłużników ERIF.  – Warto docenić fakt, że mamy otwarty dostęp do informacji o produktach, producentach i o podmiotach, które świadczą usługi na naszą rzecz. W ramach Światowego Dnia Konsumenta Rejestr Dłużników ERIF zaprasza do swoich biur i proponuje szeroki oraz bezpłatny dostęp do jednego z podstawowych praw konsumentów – prawa do informacji. W tym także do informacji o zadłużeniu – dodaje prezes ERIF.

Światowy Dzień Konsumenta na świecie obchodzony jest od 15 marca 1983 roku. Była to 21 rocznica wystąpienia Johna F. Keneddy’ego w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Keneddy komentował projekt ustawy o prawach konsumenta. Wspomniał wtedy o czterech podstawowych prawach: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. W Polsce Dzień Konsumenta świętujemy od roku 2000.

źródło/autor: Rejestr Dłużników ERIF

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu