GM Records wprowadziła do oferty płyty winylowe

Tłocznia GM Records, specjalizująca się w wysokonakładowych produkcjach płyt kompaktowych, w marcu poszerzyła swoją ofertę nośników optycznych o płyty winylowe. Na rynku muzycznym wzrasta zapotrzebowanie na ten rodzaj nośnika.

Czarna płyta, której narodziny datuje się na rok 1887 czyli okres powstania pierwszego gramofonu, przeżywa obecnie renesans swojej popularności. Płyta winylowa to jakość i głębia dźwięku, którą doceniają słuchacze, dlaczego tak wiele wytwórni fonograficznych wprowadza limitowane wydania albumów, właśnie na czarnym krążku.

W ofercie tłoczni są dostępne płyty winylowe zarówno czarne, jak i w wybranej wersji kolorystycznej. Dostępny asortyment płyt winylowych to wielkości:7, 10 i 12 (longplay’e). Tłocznia przygotowuje również projekty graficzne okładek, a jej studio dźwiękowe dba o jakość dźwięku nagrań zlecanych do tłoczenia.

Coraz więcej wytwórni fonograficznych pyta nas o możliwość wydania muzyki na nośniku winylowym. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe postanowiliśmy wprowadzić płyty winylowe do naszej oferty. Uważamy, że pomimo cyfryzacji muzyki i rozwoju sieci internetowej, ten rynek będzie się systematycznie rozwijał. – przekonuje Agnieszka Bożek, dyrektor działu handlowego w tłoczni GM Records.

Płyty winylowe, niezależnie od rodzaju zawartej muzyki, to niewątpliwie gratka dla każdego fana. Koneserzy winylowych longplayów uważają, że czarna płyta ma duszę. Używanie tego nośnika to nie tylko możliwość usłyszenia pełnego wachlarza dźwięków, to pewnego rodzaju muzyczny rytuał. – dodaje Magdalena Nowak, specjalista ds. marketingu w GM Records.

Czarne krążki cieszą się powodzeniem wśród pasjonatów hip-hopu i didżejów, dla których są one wręcz narzędziem pracy. Dlatego właśnie na winylach znajdujemy bardzo często nowości klubowe oraz hip-hop. Nie brakuje też m.in. reedycji kultowych albumów w postaci wydań kolekcjonerskich.

Wg badań rynku w USA i Kanadzie w ostatnich latach sprzedaż czarnych krążków wzrosła o ok. 90 proc. Również polskie sklepy muzyczne notują systematyczny wzrost zainteresowania winylami. W ostatnich latach w Polsce powstało kilkanaście szkół kierowanych do DJ-ów, co również pośrednio świadczy o wzroście zapotrzebowania na ten rodzaj nośnika.

Więcej informacji na stronie: www.gmrecords.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu