Przejdź do treści

Gametrade.pl – lider na rynku wymiany gier w Polsce osiągnął 50 000 zarejestrowanych użytkowników

Na początku marca Gametrade.pl przekroczył barierę 50 tys. zarejestrowanych użytkowników. W tym tempie 100 tysięczny użytkownik zarejestruje się we wrześniu br. Tym samym Gametrade.pl umacnia pozycję najbardziej aktywnej społeczności graczy, którzy wymieniają i sprzedają gry na rynku wtórnym. W lutym br. dzięki Gametrade.pl właściciela zmieniło ponad 8,5 tys. gier o łącznej wartości ponad 430 tys. złotych.

– System działa, ponieważ jest bezpieczny. Każdy użytkownik Gametrade.pl zbiera pozytywne i negatywne komentarze. Każda transakcja jest monitorowana, a nieuczciwi sprzedający szybko demaskowani – mówi Michał Szczerba, marketing manager serwisu – O aktywności i przywiązaniu użytkowników decyduje prostota Gametrade.pl. Tu naprawdę przyjemnie jest przeprowadzać transakcje, czy dosłownie w pięć sekund uzupełnić bazę posiadanych gier. Co ciekawe ilość sprzedawanych na Gametrade.pl gier porównywalna jest do ilości gier wystawionych na Allegro, które nie umożliwia jednak ich wymiany. To właśnie wymiana gier jest najpopularniejsza na Gametrade.pl. Możemy więc stwierdzić, że jeżeli chodzi o rynek wtórny w Polsce jesteśmy zdecydowanym liderem, przy wciąż sporej dynamice wzrostu – dodaje.  

O dojrzałości serwisu Gametrade.pl świadczyć może również, planowane na pierwszy kwartał 2011 roku,  wejście na brytyjski rynek gier, który jest ponad kilkunastokrotnie większy od polskiego. Brytyjska wersja Gametrade przechodzi obecnie ostatnie testy.

W najbliższym czasie Gametrade.pl wzbogaci się również o sekcję sprzętową. Użytkownicy będą mogli sprzedawać oraz wymieniać używane peryferia, gadżety, konsole i komputery.

źródło/autor: Gametrade.pl