Ekologia.pl w nowej szacie graficznej

W sieci pojawiła się nowa odsłona serwisu popularno-naukowego Ekologia.pl. Strona zyskała nową szatę graficzną oraz nowe użyteczności. Portal staje się również bardziej opiniotwórczy, do współpracy z serwisem przystąpiło kilkanaście osobowości ze świata ekologii, które tworzyć będą nowe działy: Blogi oraz Panel ekspertów.

Portal zachował dotychczasowy układu treści i nawigacji natomiast szata graficzna uległa całkowitej modyfikacji. Serwis nabrał lekkości i przejrzystości. Na stronie głównej pojawiły się nowe użyteczności: blogi oraz panel ekspertów. Bardzo duże zmiany zaszły w społeczności. Oprócz nowej szaty graficznej zmieniła się struktura blogów. Obecnie blogosferę tworzą również publicyści, czyli znane osobowości świata ekologii zaproszone do współpracy z portalem.

Ekologia.pl to przede wszystkim cenne informacje, – mówi Andrzej Lachowski dyrektor strategiczny portalu – i to one, a nie szata graficzna odgrywają nadrzędną rolę w naszym portalu. Postawiliśmy więc na całkowitą prostotę Layoutu, który został tak zaprojektowany aby zamiast absorbować uwagę zbędnymi elementami graficznymi sprzyjał w wyszukiwaniu i odbiorze treści. Bardzo istotną zmianą jest również zintegrowanie portalu z jego społecznością. Na stronie głównej oprócz naszych materiałów redakcyjnych pojawią się najciekawsze teksty oraz galerie internautów – dodaje.

Twórcy portalu postawili na zaktywizowanie społeczności. Oprócz znanego już konkursu fotograficznego „Zdjęcie miesiąca” analogicznie będzie prowadzony konkurs dla blogerów – „Blog miesiąca”. Warto dodać, że zwycięzcy comiesięcznego konkursu staną się współredagującymi serwis, ich teksty będą publikowane na łamach portalu. Będzie więcej ankiet, konkursów, a na każdym artykule pojawi się sonda dotycząca jego treści.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu