Ekipa TYTANA ustanowiła rekord świata w montażu na wysokości

Polscy montażyści ustanowili rekord montażu przy użyciu zimowej piany pistoletowej Tytan Professional! Zamontowali okno w skalnej ścianie na najwyższym szczycie obu Ameryk. Wyczyn zakończył się pełnym sukcesem mimo silnego wiatru, temperatury – 20 st. i ciśnienia atmosferycznego równego 430 hPa!

Montażyści Romuald Sadowski oraz Michał Michnowicz – uczestnicy wyprawy do Argentyny, zdobyli najwyższy szczytu obu Ameryk – Aconcagua (6962 m n.p.m.) i zamontowali okno Avante na wysokości blisko 7 tysięcy metrów n.p.m! Do tego celu użyli zimowej Piany Tytan Professional. Był to prawdziwy test wytrzymałości dla produktów, które mimo ekstremalnych warunków okazały się niezawodne.

– Atak szczytowy, do którego przygotowywaliśmy się na miejscu blisko 2 tygodnie był szacowany na 8-9 godzin – relacjonuje dla nas Romuald Sadowski, chwilę po ustanowieniu rekordu montażu – Wyruszyliśmy nad ranem, zmagając się z dużym wiatrem i śniegiem. Aconcagua to najbardziej wietrzny ze szczytów wchodzących w skład „Korony Ziemi” i zaręczam, że to prawda!  23 lutego, o godzinie 14.20, po trudnym odcinku wspinaczki zdobyliśmy szczyt Aconcagui – 6962 m n.p.m! Przebywanie na tej wysokości jest dozwolone tylko do kilkunastu minut. Na samym szczycie wiało tak mocno, że trudno było nam ustać na nogach. Zeszliśmy więc jakieś 20-25 metrów niżej i na wąskiej półce znaleźliśmy wspaniałe miejsce na zamontowanie okna. Od kilkunastu dni rozpracowywaliśmy w teorii tę chwilę… Ustawiliśmy okno Avante, uzbroiliśmy pistolet w pianę Tytana i … wszystko poszło po naszej myśli! Piana wychodziła z puszki, jakby „nic sobie nie robiła” z niskiego ciśnienia i ujemnej temperatury. Termiczne pokrowce także nie zawiodły. Piana sprawdziła się rewelacyjnie! – opowiada uczestnik wyprawy.

– Po sfilmowaniu i sfotografowaniu wyczynu wszystko zdemontowaliśmy i oczyściliśmy miejsce montażu. Aconcagua to park krajobrazowy – a tu zasady dbania o środowisko są restrykcyjne! Po wszystkim ruszyliśmy w dół, do bazy, przedzierając się po drodze przez burzę śnieżną. Cali i zdrowi, 25 lutego opuściliśmy Park Aconcagua. Zaliczyliśmy też pierwszy od kilkunastu dni prysznic, noc w normalnym łóżku i zjedliśmy pierwszy ciepły posiłek … Nie było łatwo ale udało się! Wyprawa zakończyła się dla nas pełnym sukcesem! Produkty sprawdziły się, i póki co, rekord w montażu na wysokości należy do nas!

Pełna fotorelacja oraz film nakręcony podczas ustanowienia rekordu są już dostępne na stronie www.selena.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu