Cisco Jabber: nowy poziom ujednoliconej komunikacji i współpracy obejmującej platformy PC i Mac oraz tablety i smartfony

Firma Cisco poinformowała o wprowadzeniu Cisco Jabber™: aplikacji przeznaczonej do komunikacji, która oferuje funkcje sygnalizowania obecności, komunikatora, przesyłania głosu i wideo, wiadomości głosowych, współużytkowania pulpitu oraz telekonferencji — wszystko w ramach jednolitego interfejsu na platformy PC i Mac oraz tablety i smartfony.

Jabber udostępnia pracownikom prostą, łatwą i bezpieczną metodę wyszukiwania innych pracowników, sprawdzania czy są oni dostępni i za pośrednictwem jakiego urządzenia oraz współpracy przy użyciu preferowanego sposobu lub urządzenia.

Aplikacja Cisco Jabber, która w wersji na platformę Mac ma zostać wprowadzona latem tego roku, będzie mogła zostać wdrożona zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w środowiskach przetwarzania w chmurze. Jabber umożliwia łatwe i bezproblemowe przeniesienie rozmowy prowadzonej w kanale komunikatora do kanału interakcji wideo lub współużytkowania pulpitu. Użytkownik ma natychmiastowy dostęp do tych funkcji bez względu na to, czy znajduje się w biurze, czy poza nim.

Aplikacja Jabber jest już dostępna lub znajduje się w fazie opracowywania na platformy Windows, iPhone, iPad, Nokia, Android i BlackBerry. Ponadto Jabber współpracuje z terminalami wideo, takimi jak Cisco Unified IP Phone, Cisco WebEx® MeetingCenter i połączenie Cisco TelePresence®.

Dzięki możliwości użycia aplikacji na różnych platformach i z najbardziej dogodnego miejsca, pracownicy mogą współpracować szybciej i bardziej efektywnie. Dalsze korzyści to szybsze podejmowanie decyzji, zaawansowana współpraca między firmami oraz wyższa produktywność.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu