Uwolnić się od grawitacji

Czy na Ziemi można doświadczyć niecodziennego uczucia braku grawitacji? Okazuje się, że tak i to w Poznaniu, gdzie otworzono pierwszy w Polsce salon Wellness – No Gravity. Od teraz odczucie nieważkości nie jest zarezerwowane wyłącznie dla astronautów.

No Gravity to salon Wellness, w którym znajdują się dwie przestronne kabiny (2,5m x 1,5m x 2,5m). Stosowana w nich Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej (Float R.E.S.T (Restricted Environmental Stimulation Therapy)) polega na ograniczeniu uczucia przyciągania ziemskiego dzięki unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom, co ogranicza około 90% bodźców zewnętrznych. Temperatura w kabinach dostosowana jest do temperatury skóry (około 35°C).

Pierwsza sesja trwa około 50 minut, a terapia usuwa skutki stresu, wycisza emocje, rozluźnia mięśnie, polepsza koncentrację i pamięć, uśmierza bóle kręgosłupa, polepsza jakość snu, redukuje ból fizyczny i psychiczny, przyspiesza leczenie kontuzji, poprawia pracę układu odpornościowego.

Poza ciekawą formą relaksu no gravity (inaczej floatation) jest przebadanym i doskonałym narzędziem dla osób, które chcą eksplorować swój umysł i dbać o kondycję swojego ciała. Jedną z głównych grup, które korzystają na świecie z no gravity to sportowcy, których sukces zależy od osiągnięcia harmonii połączenia ciała i umysłu działających pod silną presją. Od 1983 Australian Institute of Sport wykorzystuje je do przygotowań swoich sportowców, także Milan Lab – Laboratorium klubu piłkarskiego AC Milan, używa kabin do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej czy pomocy w powrocie sportowców po kontuzjach.

Stosowanie do przeprowadzonych, szeroko zakrojonych badań naukowych* nad no gravity, Klienci jako główne korzyści wskazują:

• zwiększenie koncentracji,

• zdolność radzenia sobie ze stresem,

• zwiększenie kreatywności i wydolności w pracy,

• zdolność radzenia sobie z bólem,

• poprawę stosunków interpersonalnych,

• ogólną poprawę samopoczucia.

*Opracowanie Flotation REST in Applied Psychophysiology (http://www.joergo.de/tank/fine.htm)

Przekładając korzyści płynące z sesji no gravity na odbiorcę biznesowego możemy wyróżnić kilka głównych obszarów:

• zwiększenie wydajności,

• zwiększenie kreatywności,

• skrócenie nieobecności wynikającej ze zwolnień lekarskich,

• wzrost dobrej kondycji,

• wzrost poczucie samorealizacji.

Po kilku sesjach umysł przechodzi w stan theta, który osiągamy podczas snu. Ten unikalny stan to proces łączący wyobraźnię i koncentrację. Dlatego chętnie korzystają z sesji to filozofowie, naukowcy oraz psychologowie, a także gwiazdy estrady (Robin Williams, John Lennon, Michael Jackson).

W Polsce istnieją dwa ośrodki, które wykorzystują no gravity: Laboratorium Psychologii Sportu w Bydgoszczy oraz No Gravity w Poznaniu. W Poznaniu kabiny są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. W Bydgoszyczy przeprowadzane są badania i terapia sportowców.

www.nogravity.co

http://www.youtube.com/watch?v=0JmV6CZjDKQ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu