Konkurs MAGISTER PAFERE

Do końca października można przesyłać prace magisterskie do konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2008-2011, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat  ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

– W tym roku zdecydowaliśmy się zaprosić do jury, oprócz ludzi nauki, także przedsiębiorców. Jeden z tematów tegorocznej edycji konkursu dotyczy właśnie przedsiębiorczości. Chcemy w ten sposób  podkreślić jej znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju – mówi koordynator konkursu Konrad Rajca z Fundacji PAFERE. – Niezmiennie zachęcamy studentów do podejmowania także    tematyki relacji między etyką a ekonomią oraz kwestii bieżących, takich jak na przykład zagrożenia płynące z zadłużania państwa.

Tematy tegorocznej edycji konkursu:

1) Etyka a ekonomia – z perspektywy i dorobku polskiej myśli ekonomicznej.     

2) Przedsiębiorczość jako podstawa narodowego dobrobytu

3) Zadłużenie i wzrost wydatków państwa – fundamentalne zagrożenia dla rozwoju gospodarczego

Termin nadsyłania prac w formie elektronicznej (plik PDF) wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adres: konkurs@pafere.org, mija 30 października 2011 roku. Zwycięskie prace poznamy w styczniu 2012 roku. Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pafere.org. Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Jury konkursu:

  • Prof. Witold Kwaśnicki – ekonomista, Uniwersytet Wrocławski – Przewodniczący jury
  • Prof. Michał Wojciechowski – teolog, Uniwersytet Warmińsko-  Mazurski, przewodniczący Rady Programowej PAFERE
  • Dr Sebastian Musioł – ekonomista, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej (WSBiF)
  • Krzysztof Zawitkowski– przedsiębiorca i inwestor z Kalifornii, Przewodniczący Rady Fundacji PAFERE
  • Andrzej Barański – przedsiębiorca, właściciel firmy Herbewo International

 

Patroni konkursu: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, tygodnik „Gość Niedzielny”, portal ekonomiczny Bankier.pl, portal PIT.pl. miesięcznik „Stosunki Międzynarodowe”, portal Fronda.pl, portal studencki Dlastudenta.pl, portal rozwoju kariery zawodowej Kariera.com.pl

źródło/autor: Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu