ViDiS S.A. podpisał umowę z ACCO Polska

ViDiS S.A. – wyspecjalizowany dystrybutor urządzeń audiowizualnych notowany na rynku NewConnect – poinformował, że zawarł umowę z firmą ACCO Polska sp. z o. o., należącą do grupy ACCO Brands Corporation największego na świecie producenta asortymentu biurowego.

Do oferty ViDiS zostaną wprowadzone produkty takich marek jak NOBO (produkty z zakresu komunikacji wizualnej), REXEL (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), GBC (urządzenia do oprawy i laminacji dokumentów wraz z materiałami eksploatacyjnymi) oraz KENSINGTON (akcesoria komputerowe). Dzięki kontraktowi, Spółka rozszerzyła swoją działalność  o dystrybucję produktów biurowych.

– „Zawarcie umowy z ACCO Polska pozwala ViDiS na uzupełnienie dotychczasowej oferty dla swoich klientów, którzy zyskają wartość dodaną w postaci możliwości zamówienia u sprawdzonego dystrybutora niezbędnych materiałów biurowych. W ten sposób nasza oferta stanie się bardziej komplementarna, a także będzie mogła zostać dopasowana do potrzeb kontrahentów. Jednocześnie rozpoczynając działalność w kierunku dystrybucji produktów biurowych, dokonujemy dywersyfikacji przychodów spółki. Dzięki temu kontraktowi, wartość prognozowanych przychodów ViDiS na koniec 2011 r. może wzrosnąć o kolejne 10 procent. Obecnie pracujemy także na kilkoma innymi umowami, o których będziemy informować odrębnymi komunikatami.” – mówi Tomasz Kliczkowski, Wiceprezes Zarządu ViDiS S.A.

– „U podstaw globalnej strategii ACCO leży koncentracja na współpracy z klientami działającymi w charakterze dystrybutora. To oczywiste, że naszym klientom chcemy zapewnić jak najlepszą obsługę i dostępność naszej oferty, a w firmie ViDiS zyskujemy partnera, który pomoże nam w realizacji tych celów.” – informuje Andreas Kruger, V-ce Prezes ACCO Regionu Europa Kontynentalna

WYNIKI ZA IV KWARTAŁ 2010 R.

ViDiS S.A. w IV kwartale 2010 r. wypracował 14,42 mln zł przychodów oraz ponad 1 mln zł zysku netto.

W odniesieniu do analogicznego okresu 2009 roku przychody Spółki wzrosły o 54,88 procent. W skali całego 2010 r. ViDiS osiągnął 30,77 mln zł przychodów, co w porównaniu do tego samego okresu roku wcześniejszego stanowi 55,46 procent wzrostu. Zysk netto Spółki w 2010 r. wyniósł ponad 1,2 mln zł. Emitent przekroczył prognozy wyników o 102,1 proc. na poziomie przychodów oraz 103,1 proc.
na poziomie zysku netto.

– „ViDiS jest spółką, która znajduje się na etapie dynamicznego wzrostu. Potwierdzają to wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. W tym okresie osiągnęliśmy ponad 14 mln zł przychodów oraz ponad 1 mln zł zysku netto. Porównując wyniki do tych z 2009 r. przychody wzrosły o 54,88 proc. Co prawda sam zysk netto jest o 301 tys. zł niższy, ale wynika to z poczynionych przez nas inwestycji. W celu pełnego wykorzystania potencjału Spółki, uzupełniliśmy flotę samochodów oraz zatrudniliśmy dodatkowe osoby, na co przeznaczyliśmy kapitały własne. Ponadto, zdobywając nowych kontrahentów i stale rozszerzając portfolio oferowanych produktów, musieliśmy się zdecydować na zwiększenie posiadanych powierzchni magazynowych. Warto zauważyć, iż na początku tego roku opublikowaliśmy korektę prognozy poziomu przychodów na koniec 2010r., którą zrealizowaliśmy dokładnie w 102,1 procentach. Prognoza zysku netto na koniec ubiegłego roku została zrealizowana w 103,1 procentach. Obserwując branżę, szacujemy, że 2011 rok powinien być jeszcze lepszy pod względem wzrostów niż ubiegły.” – tłumaczy Tomasz Kliczkowski, Wiceprezes Zarządu ViDiS S.A.