Ruszyło Trojmiasto.tv

Portal regionalny Trojmiasto.pl uruchomił w poniedziałek 28 lutego, nowy serwis umożliwiający przeglądanie zasobów filmowych. Głównym powodem jest ułatwienie dostępu do stale powiększającej się bazy materiałów wideo.

Oferta programowa obejmuje relacje z wydarzeń, wywiady, transmisje sportowe oraz programy informacyjne. Już na starcie w serwisie znajdzie się ponad tysiąc dwieście pozycji. Serwis umożliwia czytelnikom przeglądanie wszystkich zasobów wideo, które kiedykolwiek pojawiły się na Portalu Trojmiasto.pl. Katalog prezentuje przejrzysty podział na główne kategorie oraz dodatkowo możliwość przeglądania materiałów video tożsamą z serwisami tematycznymi Portalu. Dedykowana wyszukiwarka ułatwia znalezienie potrzebnego materiału, a funkcjonalny projekt graficzny pozwala na wygodne korzystanie z serwisu.

– Integracja internetu i telewizji jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Należy pamiętać, że obecnie najszybciej rozwijającym się formatem w internecie jest właśnie wideo – wyjaśnia Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl. – Nie oznacza to oczywiście, że zmieniamy profil na „telewizję”. Dajemy naszym czytelnikom nowoczesną platformę multimedialną.

Do korzystania z serwisu wystarczy przeglądarka internetowa, nie są potrzebne osobne aplikacje. Portal przygotował własny player, który dostosowuje prędkość buforowania materiału do jakości połączenia internetowego.

Za rozwój serwisu telewizyjnego odpowiada Tomasz Siedlar, od osiemnastu lat związany z branżą filmową, telewizyjną i multimedialną. Pracował między innymi dla takich stacji telewizyjnych jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN, BBC, Canal+, ZDF, RAI UNO, MTV czy VIVA. Zaczynał w latach 90. przy produkcjach filmowych i telewizyjnych. W latach 2000-2010 pracował w Wirtualnej Polsce, gdzie zajmował się rozwojem i produkcją multimediów, w ostatnich latach na stanowisku kierownika działu multimediów. W Portalu Trojmiasto.pl kieruje rozwojem działu multimediów oraz Telewizji Trojmiasto.tv.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu