Groupon Polska solidnym pracodawcą

Największy polski portal Groupon.pl oferujący zakupy grupowe rozbudowuje swoje szeregi i ubiega się o pozycję solidnego pracodawcy. Firma zaczynała działalność w kwietniu 2010 zatrudniając 6 osób. W tej chwili zespół liczy ponad 100 pracowników i stale się powiększa. W planach firmy jest udział w programach i wydarzeniach docierających do młodych osób i studentów poszukujących ciekawej pracy.

„Groupon w Stanach Zjednoczonych jest postrzegany jako firma zatrudniająca młody i bardzo kreatywny zespół. Ważnym kryterium w rekrutacji jest osobowość zatrudnianych osób i własna inicjatywa. Często pracownicy to jednocześnie piosenkarze czy tancerze z zamiłowania. W zamian, firma oferuję bardzo atrakcyjne miejsce pracy, łącznie z przyjaźnie urządzoną siedzibą i ostatnio wprowadzonym nienormowanym czasem urlopów. Chcemy, aby w Polsce było podobnie. Planujemy stałą współpracę z uczelniami wyższymi oraz udział w badaniach oceniających firmy pod kątem idealnego pracodawcy.” – komentuje Marcin Szałek, country manager Groupon Polska.

Z mechanizmów, które już działają w Polsce to możliwość kierowania własnym rozwojem, płaska struktura pozwalająca na lepszy kontakt i szybko podejmowane decyzje w zepsole. Ważnym elementem pracy to również czas i przestrzeń na relaks. W Polskiej siedzibie Groupon jest wydzielona strefa chill-out z wygodnymi kanapami i stołem do gry w piłkarzyki.

Groupon w programie „Grasz o Staż”

Groupon Polska ufunduje dwa miejsca dla stażystow laureatów w ramach 16 edycji programu „Grasz o staż”, ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PwC i Gazetę Wyborczą.  Aplikujący o staż w Grouponie mają za zadanie przygotowanie długoterminowej strategii marketingu online dla marki Groupon.

Groupon we współpracy z AISEC

8 marca 2011 Groupon weźmie udział w „Dniach kariery“, największych targach pracy, staży i praktyk odbywających się cyklicznie w Polsce. Dodatkowo w ramach cyklu szkoleń i warsztatów „Akademia Umiejętności“, 9 marca firma przeprowadzi szkolenie „Jak promować firmę w social media, case Groupona”.

W planach firmy jest uruchomienie podstrony www.jobs.groupon.pl zawierającej informację o rekrutacji i oferowanych stanowiskach oraz praktyczne rady i newsy z działalności Groupona.

Obecnie Groupon działa w 42 krajach i zatrudnia ponad 4000 pracowników na całym świecie.

źródło/autor: Groupon

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu