Proces reorganizacji Awbudu zakończony

przez | 02/03/2011

Sąd zarejestrował połączenie Awbud z Instalem Lublin, co oznacza zakończenie procesu reorganizacji Grupy. Nowy podmiot budowlany oferuje kompleksową obsługę inwestycji w przemyśle, ekologii, drogownictwie i budownictwie ogólnym.

Dzisiaj sąd zarejestrował połączenie obu spółek oraz zmianę nazwy na Awbud SA i jej siedziby (Fugasówka koło Zawiercia). Tym samym zakończyła się formalna reorganizacja Grupy Awbud. Na jej czele stoi teraz spółka generalnego wykonawstwa (Awbud SA), oferująca kompleksową usługę w formule desing&build. W grupie są także firmy zależne, wyspecjalizowane w działalności instalacyjnej, produkcji materiałów budowlanych dla drogownictwa oraz pracach żelbetowych.

Zmiany organizacyjne spowodowały, że Grupa dysponuje obecnie kompleksową ofertą dla budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, ochrony środowiska, budownictwa drogowego, a także budownictwa ogólnego. – Proces reorganizacji rozpoczęty w III kwartale ubiegłego roku zakończył się zgodnie z planem. Osiągnęliśmy docelowy kształt Grupy i jesteśmy w pełni przygotowani, aby jak najefektywniej wykorzystać nowy potencjał – mówi Michał Wuczyński, prezes Awbudu.

Awbud SA w najbliższych dniach czekają zmiany w zarządzie – prezesem firmy zostanie Michał Wuczyński, a wiceprezesem dotychczasowy prezes Instalu Lublin Przemysław Milczarek (będzie odpowiedzialny za restrukturyzację i finanse Grupy). W marcu powołany zostanie także członek zarządu ds. technicznych.

Połączenie z Instalu Lublin z Awbudem i zmiana nazwy na Awbud SA spowoduje, że najprawdopobniej do końca tygodnia firma będzie notowana na giełdzie pod nową nazwą, z tickerem AWB.

źródło/autor: Everest Consulting