Nowe narzędzia dla ERP Microsoft Dynamics pozwalają firmom oszczędzać

Microsoft dostarcza firmom korzystającym z oprogramowania ERP Microsoft Dynamics nowych możliwości zwiększenia produktywności, a także oszczędności czasu i kosztów w postaci nowych interoperacyjnych technologii. Wśród nowości jest aplikacja pozwalającą na natychmiastową integrację systemów (tzw. Connector) Microsoft Dynamics CRM i Microsoft Dynamics AX oraz Data Migration Assistant dla klientów korzystających z Microsoft Dynamics AX, którzy zdecydowali się zmienić rozwiązanie bazodanowe Oracle na Microsoft SQL Server.

– Rozwiązania te pozwolą klientom korzystającym z Microsoft Dynamics ERP uzyskać pełnię korzyści z Microsoft Dynamics CRM i Microsoft SQL Server w łatwy oraz efektywny kosztowo sposób – powiedział Guy Weismantel, dyrektor Marketingu Produktów ERP w Microsoft Dynamics. – Oferując naszym klientom możliwość natychmiastowej integracji narzędzi takich jak Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010 czy Microsoft Visual Studio 2010 wspieramy ich przedsiębiorstwa na drodze dynamicznego rozwoju (dynamic businesses).”

Nowa aplikacja umożliwia natychmiastową integrację Microsoft Dynamics AX z Microsoft Dynamics CRM, zarówno w modelu on-premise jak i online, który został wprowadzony na rynek kilka dni temu (global launch of Microsoft Dynamics CRM Online). Takie połączenie pomaga zwiększyć efektywność poprzez wyeliminowanie wprowadzania dublujących się i niepotrzebnych danych, a dzięki znajomemu i łatwemu w obsłudze interfejsowi dostarcza wgląd w bieżącą działalność organizacji na podstawie danych zgromadzonych w różnych aplikacjach. Klienci mogą skupić swoje wysiłki na kolejnych celach biznesowych zamiast tracić czas na żmudną integrację danych pochodzących z różnych programów.

– Dostępność rozwiązania integrującego dla Microsoft Dynamics ERP i Microsoft Dynamics CRM pozwala nam skoncentrować się na kluczowych obszarach naszej działalności – mówi Russell Smith, senior vice president w firmie Edgewater Fullscope, będącej partnerem Microsoft Dynamics. – Mogąc łatwo i tanio wdrożyć Microsoft Dynamics CRM równocześnie z systemem ERP, lub połączyć go z już istniejącym oprogramowaniem tej klasy, zyskujemy nowe możliwości rozwijania naszej firmy.

Aplikacje integrujące Microsoft Dynamics CRM z Microsoft Dynamics GP, czy Microsoft Dynamics CRM z Microsoft Dynamics NAV, także są już dostępne. Pojawienie się na rynku takiego rozwiązania dla Microsoft Dynamics CRM i Microsoft Dynamics SL jest planowane na drugą połowę 2011 roku. Firmy mogą otrzymać aplikację do integracji systemów w ramach współpracy z firmami partnerskimi Microsoft jako dodatkową korzyść z realizacji planu rozwojowego.

Kolejne wersje Microsoft Dynamics AX, w tym Microsoft Dynamics AX 2012 , która pojawi się na rynku już wkrótce, będą współpracowały wyłącznie z Microsoft SQL Server, dostarczając klientom korzyści z ulepszonych aplikacji business intelligence (BI), lepszych funkcji raportujących i analitycznych, a także zwiększając bezpieczeństwo ich danych oraz pozwalając na jeszcze większą interoperacyjność Microsoft Office i Microsoft SharePoint. A wszystko to dostępne po niskich kosztach całkowitych posiadania. Aby umożliwić swoim klientom zmianę rozwiązania bazodanowego z Oracle na Microsoft SQL Server, Microsoft opracował rozwiązanie do migracji danych – Oracle to Microsoft SQL Server Data Migration Assistant for Microsoft Dynamics AX. Narzędzie to za pomocą interaktywnego przewodnika (ang. interactive wizard) prowadzi krok po kroku przez cały proces migracji, dzięki czemu jest ona łatwa i odbywa się szybko, a samo narzędzie jest efektywne kosztowo.

– Asystent Migracji Danych sprawił, że proces przenoszenia bazy danych okazał się prosty i wydajny – powiedział Franz Coester, CIO w firmie Bächli Bergsport AG, będącej wiodącym detalistą w dziedzinie sprzętu do turystyki górskiej w Szwajcarii. – Z Microsoft SQL Server mogliśmy osiągnąć nasze cele w zakresie ujednolicenia środowiska bazodanowego dla aplikacji ERP i BI, z których korzystamy. Rozwiązanie to ułatwi nam liczne działania w przyszłości.

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu