Vivid Magenta – nowa jakość wydruku

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) nagrodziło drukarkę Epson Stylus Pro 3880 prestiżowym tytułem Europejskiej drukarki roku 2010-2011. Jury była zaskoczona m.in. jakością wydruku oraz odcieniami, jakie pozwalają uzyskać stosowane w niej tusze Ultra Chrome K3 Vivid Magenta.

Drukarka Epson Stylus Pro 3880 została laureatem tegorocznej edycji nagród przyznawanych przez EISA. Stowarzyszenie nagradza co roku najlepsze urządzenia elektroniczne w takich kategoriach jak: audio i kino domowe, video, fotografia, elektronika samochodowa.

– Epson Stylus Pro 3880 jest profesjonalną drukarką A2+, która jest na tyle mała, że można ją zaklasyfikować do modeli mieszczących się na biurku. Drukarka tworzy wysokiej jakości monochromatyczne i kolorowe obrazy z rozdzielczością wydruku do 2880 x 1440 dpi przy użyciu pigmentowych atramentów Ultra Chrome K3 Vivid Magenta. To idealny wybór dla fotografów, którzy wykonują duże ilości wydruków, ponieważ każdy wkład ma pojemność 80 ml – komentuje swoją decyzję jury konkursu.

Epson Stylus Pro 3880, mimo swoich małych rozmiarów, pozwala na tworzenie wydruków w formacie A2. Należy do drukarek posiadających aż 8 pojemników z różnymi kolorami tuszu. Magenta i Light Magenta zostały zastąpione nowymi odcieniami, których nazwy producent wzbogacił o przedrostek Vivid. Ta drobna zmiana pozwala na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych.

– Istnieje istotna różnica między standardowymi tuszami, a tymi z oznaczeniem Vivid. Odcienie niebieskiego i fioletowego są pełniejsze, żywsze. Technologia UltraChrome3 zapewnia niesamowity efekt czerni, co objawia się szczególnie przy druku w odcieniach szarości. Szeroka gama tuszy w drukarce pozwala na osiągnięcie lepszych efektów w przejściach tonalnych, co w przypadku drukarek wielkoformatowych może być widoczne gołym okiem. – mówi Dariusz Hartmann, właściciel sklepu internetowego z taśmami, tuszami i tonerami www.e-atramenty.pl.

Producenci drukarek prześcigają się w miniaturyzacji urządzeń, zwiększaniu ich funkcjonalności i jakości wykonania. Porównanie współczesnych drukarek z tymi dostępnymi na rynku 5 lat temu pokazuje, jak wielką pracę wkładają oni w walkę o klienta. Na szczęście zwracają także uwagę na materiały eksploatacyjne, od których zależy jakość i wydajność druku. Dzięki temu możemy liczyć na wydruki coraz lepiej oddające rzeczywistość np. takie uzyskiwane dzięki tuszom Ultra Chrome K3 Vivid Magenta.

źródło/autor: e-atramenty.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu