Wystartowała nowa odsłona portalu ogłoszeniowego WynajmeMieszkanie.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, serwis ogłoszeń nieruchomości WynajmeMieszkanie.pl zmienił szatę graficzną i strukturę portalu, oddając do dyspozycji platformę w zmienionej formule. Intuicyjna nawigacja, przejrzysta treść, nowoczesny wygląd i nowe narzędzia do zarządzania ofertami nieruchomości to tylko wybrane z wielu udogodnień wprowadzonych przez serwis.

Układ portalu jest teraz jeszcze bardziej przejrzysty oraz funkcjonalny. Nowa struktura  sprawia, że poszukiwanie ogłoszeń wynajmu nieruchomości: domów, mieszkań, biur i powierzchni komercyjnych jest wygodniejsze i szybsze.

Nowa strona główna serwisu WynajmeMieszkanie.pl wyróżnia się prostym i nowoczesnym wyglądem. Celem zmian było uczynienie z portalu jeszcze bardziej przejrzystej i intuicyjnej wyszukiwarki ofert nieruchomości, a środkiem do uzyskania efektu było uproszczenie struktury serwisu: najważniejsze informacje zostały uporządkowane, a kluczowe narzędzia odpowiednio wyeksponowane.

– Ideą portalu Wynajmemieszkanie.pl jest połączenie użytkowników prywatnych (odbiorców) z agencjami nieruchomości i deweloperami, informowanie ich o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w branży, monitorowanie rynku oraz publikowanie analiz, raportów i komentarzy eksperckich – mówi Joanna Babiś, Manager Marketingu w firmie Globnet, która jest właścicielem serwisu. Prowadzone na szeroką skalę działania reklamowe, m.in. objęcie patronatem medialnym najważniejszych wydarzeń w branży czy współpraca z portalem Interia.pl zaowocowały tym, że miesięcznie portal odwiedza ponad 90 000 unikalnych użytkowników, którzy generują 500 000 odsłon miesięczne (styczeń 2011 Google Analytics), co stanowi ogromny potencjał i daje możliwość znalezienia się w pierwszej piątce najczęściej odwiedzanych portali z branży nieruchomości – dodaje.

Wyselekcjonowana grupa odbiorców, oszczędność czasu oraz łatwość i wręcz intuicyjna obsługa to najważniejsze korzyści z użytkowania portalu WynajmeMieszkanie.pl. Serwis pozwala właścicielom agencji nieruchomości, deweloperom oraz użytkownikom prywatnym szybko i skutecznie – jednym kliknięciem – zareklamować nieruchomość, oferując ją jednocześnie kilkudziesięciu tysiącom użytkowników.

– Prace koncepcyjne nad nową wersją serwisu rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku, natomiast w styczniu obecnego ruszyła wersja beta i szerokie działania promocyjne portalu w prasie oraz w Internecie – mówi Patrycjusz Ożlański, właściciel firmy eSkrypty, który koordynował prace zespołu programistów. – Portal WynajmeMieszkanie.pl został wzbogacony o szeroki wachlarz udogodnień dla ludzi z branży, ale też użytkowników prywatnych. Pierwsze miejsca w wyszukiwarkach internetowych, stały wzrost unikalnych odsłon, spersonalizowana subdomena, automatyczny eksport ofert czy całodobowy dostęp do statystyk oglądalności daje możliwość dynamicznego rozwoju serwisu. Oczywiście nie poprzestajemy na tym, wciąż staramy się ulepszać i unowocześniać narzędzia dla użytkowników, bo chcemy, aby WynajmeMieszkanie.pl był innowacyjną platformą wymiany ogłoszeń z branży nieruchomości.

Jak uważa Jarosław Fabijański – pomysłodawca WynajmeMieszkanie.pl, – rynek portali z ogłoszeniami i ofertami nie jest jeszcze do końca nasycony i nadal będzie rozwijał się dynamicznie. Taka ocena płynie z obserwacji innych dużych graczy światowego formatu, takich jak m. in. Rent.com czy RealEstate.com. Zmieniając layout serwisu chcieliśmy jednocześnie zaoferować użytkownikom unikalne i innowacyjne rozwiązania, których do tej pory nie było na polskim rynku – stąd decyzja, aby portal skierować do spersonalizowanej grupy użytkowników zainteresowanych rynkiem wynajmu.

– Przebudowa serwisu stanowiła jeden z etapów strategii rozwoju portalu. Naszym celem było wdrażanie kolejnych narzędzi i funkcjonalności oraz stworzenie nowej szaty graficznej strony, dzięki czemu WynajmeMieszkanie.pl zyska nowych użytkowników, a finalnie – osiągnie jedną z czołowych pozycji w segmencie portale ogłoszeniowe/nieruchomości – wyjaśnia Paweł Wincentowicz, Projektant odpowiedzialny za marketing wizualny platformy. Przewidywany efekt przeprojektowania serwisu to zmniejszenie współczynnika odrzuceń i wzrost liczby odsłon, a co za tym idzie – zwiększenie oglądalności i liczby unikalnych użytkowników. To automatycznie przekłada się na wzrost pozycji portalu i dołączenie do czołówki w tej branży – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu