Ekonomika użytkowania… aby nigdy nie zabrakło

Tagi:

Zanim pojawił się ten wynalazek, używano tkanin wełnianych, koronkowych lub konopnych. W starożytnym Rzymie używano też gąbek. W bardziej współczesnych czasach, w wielu państwach, przez długi czas jako papieru toaletowego używano gazet i stron z książek telefonicznych.

Jedna z amerykańskich gazet była nawet sprzedawana z otworem w narożniku, dzięki któremu można było wieszać ją na haku przytwierdzonym do ściany w ubikacji. W Stanach Zjednoczonych popularnym wyborem „w sytuacji kryzysowej”, były również szeroko rozprowadzane katalogi firmy Sears – do czasu, aż zaczęto je drukować na błyszczącym papierze. Gdy to nastąpiło, kilka tysięcy osób zdecydowało się na napisanie do firmy skarg w tej sprawie.

Pierwszy fabryczny papier toaletowy został wprowadzony na rynek przez Josepha C. Gayetty’ego w Stanach Zjednoczonych w 1857. Nazwisko Gayetty było drukowane na każdym arkuszu.

Tork to lider rynku w swojej branży, a na produkty tej marki można natknąć się w milionach pomieszczeń toaletowych na całym świecie. Producentem marki Tork, nagrodzonej Laurem Konsumenta, jest firma SCA.

Wprowadzona na rynek nowość marki Tork – system T6 łączy w sobie design i funkcjonalność.

Dozowniki do papieru toaletowego z automatyczną zmianą rolek są niewielkie i bardzo wydajne. Dozowniki można uzupełnić papierem toaletowym dostępnym w czterech różnych rodzajach, dzięki czemu stanowią idealne wyposażenie łazienek zarówno w luksusowym hotelu, ośrodku SPA, stylowej kawiarni, jaki i na lotnisku czy w muzeum. Ozdobne tłoczenie w kształcie listków nadaje papierom elegancki wygląd.

SYSTEM T6

  • Mieści dwie rolki papieru od 70 do 135 metrów – duża pojemność dozownika
  • Automatyczna zamiana rolek – rzadsze uzupełnianie dozownika
  • Wykorzystana rolka nie spada na podłogę – brak odpadów na podłodze
  • Smukły dozownik – zaprojektowany z myślą o małych łazienkach o średnim natężeniu ruchu

Marka Tork oferuje kompletny asortyment produktów i usług związanych z higieną i utrzymaniem czystości w toaletach w miejscach publicznych, służbie zdrowia, segmencie HoReCa i przemysłowych miejscach pracy. Tork jest globalną marką w portfolio firmy SCA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu